18. 9. 2014

Ukradl kolo pákovými nůžkami

Pouhých pár vteřin stačilo zloději, aby odcizil uzamčené jízdní kolo a to pod dohledem kamerového systému. Opravdu jen málo vteřin stačí zlodějům k tomu, aby odcizili uzamčené kolo ze stojanu. Jen v Kopřivnici vyšetřují policisté od začátku letošního roku více jak 50 případů krádeží jízdních kol.   A to jak ze sklepů obytných domů, tak i z volného prostranství.  U jednoho z nich, z měsíce července, zaznamenaly kamerové systémy pohyb a chování muže před i při samotné krádeži. Pouhých pár vteřin stačilo k tomu, aby za použití pákových nůžek přestřihl zámek jízdního kola a z místa na kole zn. Merida stříbrné barvy odjel. Majiteli tehdy vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun. K samotné krádeži došlo v Kopřivnici na ul. Husova před areálem firmy, z přístřešku určenému k odkládání kol. Firma z důvodu ochrany tento prostor opatřila také kamerovým dohlížecím systémem, ani to však zloděje neodradilo. Muž měl tehdy na sobě tmavou kšiltovou čepici, modrou bundu s bílými pruhy na rukávech a tmavé kalhoty. Podobný popis byl zaznamenán také na jiných místech krádeží. 

Policisté po odcizených jízdních kolech průběžně pátrají, kontrolou bazarů a zastaváren, inzertních internetových serverů, ale také samotnou kontrolou výrobních čísel či markantů přímo na ulici. V posledním období bylo chyceno několik zlodějů specializujících se na tyto krádeže. Většinou se jednalo o lidi bydlící v jiných městech, než v těch kde ke krádežím došlo. Mnohdy pachatelé provedou sérii odcizení, jízdní kola naloží do nedaleko zaparkovaného automobilu a následně je prodávají v jiných městech náhodným zájemcům nebo je dodávají do bazarů a zastaváren. A tak není vyjímkou, že při samotných kontrolách těchto prodejen nacházíme odcizená jízdní kola mnohdy z jiných částí republiky.

Příchod pachatele sedá na kolo a odjíždí stříhá zámek v ruce má kleště

 

Tankuje a ujíždí bez placení

Jednoho muže, který má na svědomí více jak 70 případů újezdů od benzinových čerpacích stanic, novojičínští policisté odhalili a dalšímu jsou na stopě. Tentokráte se jedná o muže bez vlasů jezdícím ve vozidle Opel Vectra temně fialové barvy.  U téměř desítky zjištěných případů zjistili shodné vozidlo, popis muže a způsob provedení. Vždy s naprostým klidem přijel na benzínovou čerpací stanici. Natankoval buď do nádrže vozidla či do kanystrů v kufru auta pohonné hmoty a bez placení odjel. V jednom případě dokonce najel na obsluhu prodejny, která se jej snažila upozornit, že nezaplatil. Registrační značky na tomto vozidle používá kradené z jiných automobilů. Doposud jsme zmapovali jeho pohyb v okrese Nového Jičína, Frýdku Místku a Ostravy. Předpokládáme, že těchto krádeží z jeho strany bude daleko více.  

Na veřejnost se obracíme s žádostí o ztotožnění této osoby a poskytnutí informací telefonicky na linku 158 či přímo na obvodní oddělení v Příboře na čísle 606 080 400. 

foto muže ke ztotožnění Obsluha brání vozidlu v odjezdu sedá do vozidla foto muže ke ztotožnění

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice