19. 10. 2015

Víkend plný alkoholu

V průběhu víkendových dnů se novojičínští policisté zaměřili v celém okrese na alkohol v dopravě. Pozitivních řidičů ovlivněných alkoholem či omamnými a psychotropními látkami bylo hned několik. Za zmínku stojí 57letý řidič Škody Felicie, který v Bílovci na ul. Opavské řídil s více jak 1 promile, po provedené dechové zkoušce se podrobil také lékařskému vyšetření s odběrem krve, která přítomnost alkoholu potvrdila. Další 36letý kontrolovaný řídil pod vlivem drog. Provedený test potvrdil přítomnost omamných a psychotropních látek v jeho těle. Se zákazem řízení do roku 2017 jezdí po silnicích 36letý řidič ve vozidle VW Passat. Ten při kontrole v Bludovicích policistům tvrdil, „že bez auta nemůže žít“. Při samotné kontrole u něj policisté zajistili také omamné a psychotropní látky, zelené sušiny marihuany.   V Kopřivnici na ul. Šustaly zastavili opilého řidiče ve vozidle Mitsubishi Galant s více jak 1,5 promile alkoholu. V 45letech by měl mít řidič rozum, což neplatí pro muže jezdícího ve vozidle Peugeot 106 modré barvy, který byl stavěn policejní hlídkou ve Štramberku v části Bařiny. Více jak 2,5 promile alkoholu a 36 měsíční zákaz řízení motorových vozidel za jízdu pod vlivem alkoholu pro něj není problém. Všichni kontrolovaní jsou nadále prověřováni policisty s trestně právní odpovědností. Samotné kontroly budou nadále pokračovat se snahou vyloučit neukázněné řidiče dříve než způsobí škodu na zdraví ostatním účastníkům silničního provozu.

 

Dvě pohřešované

Pohřešované dívky ve věku 16 a 14let z Fulneku byly vypátrány v Bohumíně na vlakovém nádraží. Pouhých 6 hodin trvalo Fulneckým policistům k tomu, aby společně s dalšími kolegy vypátrali pohřešované dívky a vrátili je rodičům. S negativním prověřením adres kamarádů, známých, nemocničních zařízení a natypovaných míst byly nakonec obě hledané nalezeny v součinnosti s bohumínskými policisty na vlakovém nádraží v Bohumíně.  Jak samy uvedly, odjely za kamarádkami, aniž by daly rodičům vědět, kde jedou, a kdy se vrátí.

 

Nečestný realitní makléř

Podezřelého 38letého realitního makléře, prověřují novojičínští kriminalisté s podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry v minimální výši 50 tisíc korun. Tohoto jednání se měl dopustit tím, že využil svěřených prostředků klientů, které použil k vlastní útratě místo toho, aby splnil své závazky plynoucí ze smlouvy.  Zda je tomu tak, a kolik je dalších poškozených klientů je předmětem dalšího prověřování

 

Pokus odcizení Octavie

Škodu Octávii se pokusil odcizit doposud neznámý pachatel z parkoviště na ul. Jubilejní v Novém Jičíně.

To se mu však nepodařilo, stačil poškodit spínací skříňku, a když mu automobil nešel nastartovat tak alespoň odcizil navigaci a z auta odešel. Majiteli způsobil škodu přesahující 20 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice