19. 11. 2015

Násilí

Několik případů agresivity z posledního období, které prověřují či vyšetřují novojičínští policisté. Někteří útočníci skončili v péči lékařů v psychiatrické léčebně. Jíní byli po incidentu umístěni na protialkoholní záchytné stanici po předešlém použití zákonných donucovacích prostředků, po některých se stále pátrá. Poškozenými jsou jak muži, tak i ženy.

Z přečinu nebezpečného vyhrožování je podezřelý 45letý muž, který zaútočil ve společném bytě s nožem v ruce na svou matku. Ta z důvodu obavy o svůj život přivolala na pomoc policisty.  Bílovečtí policisté útočníka krátce po činu zadrželi a s přivolanou lékařskou pomocí jej následně hospitalizovali do psychiatrické léčebny. Ke zranění osob nedošlo. Poškozená matka útočníka se stačila ukrýt před jeho agresí za zamčenými dveřmi. Zajištěné stopy z místa činu nasvědčují, že k tomuto jednání mělo opravdu dojít. Tomu nasvědčují také poškozené dveře místnosti, kde se matka schovala.

Alkoholem silně ovlivněná 35letá žena nepřestala krotit svou agresivitu ani za přítomnosti policistů. S více jak 3,5 promile alkoholu skončila na protialkoholní záchytné stanici. Protiprávního jednání se dopouštěla v bytě svého známého ve Frenštátě pod Radhoštěm. Svůj hněv a agresivitu obrátila také na zakročující policisty, kteří se snažili vzniklou situaci řešit klidnou cestou domluvou. Nakonec však byli nuceni po jejích fyzických útocích použít donucovacích prostředků. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

Další případ nebezpečného vyhrožování vyšetřují Kopřivničtí policisté. Podezřelým je 28letý muž, který s nožem v ruce vyhrožoval své družce.  Důraznými výhrůžkami smrtí v ní vzbudil důvodnou obavu o svůj život i život jejího dítěte. 

Úderem do tváře způsobil zdravotní komplikace 28letý muž bývalé 24leté přítelkyni. K samotnému napadení mělo dojít na chodbě obytného domu ulice npor. Loma v Příboře. Se vzniklým zraněním vyhledala poškozená lékařské ošetření. Okolnostmi této události se nadále zaobírají příborští policisté s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví.

Násilím odcizený dres hokejového fanouška, prověřují kopřivničtí policisté s podezřením ze spáchání zločinu loupež. K incidentu mělo dojít v nočních hodinách 17. 11. 2015 v Kopřivnici na ul. Husova. Pod pohrůžkou i samotným násilím odcizili doposud neznámí pachatelé 26letému poškozenému z těla dres, s kterým utekli.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice