24. 11. 2015

Alkohol a zima na silnicích

Jeden opilý řidič byl zjištěn před nehodou, druhý až poté co skončil v plotě. Oba jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. U prvního z řidičů ve věku 67let zjistili novojičínští policisté alkohol v hodnotě přesahující 2,5 promile v krvi. Druhému 34letému naměřili po dopravní nehodě více jak 3 promile. Ten nezvládl řízení se svým vozidlem VW Golf na namrzlé vozovce ve Starém Jičíně, přejel do protisměru, najel na chodník a skončil v oplocení s plynovou přípojkou. Po nehodě nebyl zraněn. S přicházejícím zimním obdobím lze očekávat zvýšený nárůst dopravních nehod. Než si řidiči zvyknou na jinou přilnavost pneumatik k silnicím a změní své navyklé chování z letního období, bude vlivem nepřizpůsobení rychlosti jízdy povaze a stavu vozovek k dopravním nehodám docházet. Přáním policistů je aby pokud k takovým nehodám dojde, bylo co nejméně zraněných osob. Tomu může zabránit také vhodné přezutí pneumatik na zimní či používání bezpečnostních pásů. Samotné dojezdy na místa nehod dopravních policistů se mohou také prodlužovat z důvodu četnosti. Tady je důležité si uvědomit, že pokud nedojde v souvislosti s dopravní nehodou ke škodě na majetku třetích osob, zranění či škodě nepřevyšující 100 tisíc korun, mohou řidiči využít tzv. „Euro formulářů“ k zaznamenání dopravní nehody a tuto řešit prostřednictvím svých pojišťoven bez nutnosti hlášení policistům.

dn s více jak 3 promile, sjeté pneu foto PČR NJ (1) dn s více jak 3 promile, sjeté pneu foto PČR NJ (2) dn s více jak 3 promile, sjeté pneu foto PČR NJ (3)

Vloupání do prodejen

Doposud neznámý zloděj se snažil dostat do jedné z prodejen ve Frenštátě pod Radhoštěm vyříznutým otvorem výlohy. V Šenově u Nového Jičína do prodejny vnikl. Vstupem do prodejny mu měl sloužit vyříznutý otvor ve skleněné výloze.  Dovnitř se však nedostal.  Nicméně poškozenému majiteli způsobil více jak desetitisícovou škodu.  K samotnému jednání mělo dojít v období od 20. do 21. 11. 2015 na ul. Horní. Den poté 22. 11. 2015 v čase kolem 3 hodiny v noci, překonal zloděj vstupní dveře do prodejny s elektronikou v Šenově u Nového Jičína na ulici Dukelské. Vzniklá škoda na odcizených věcech a poškozeném zařízení prodejny dosáhla téměř 300 tisíc korun. V rukou pachatel skončily fotoaparáty a notebooky značek Lenovo, Asus, Acer, Canon a Nikon. Kdo je pachatelem těchto jednání je předmětem dalšího prověřování s vyhodnocováním získaných stop z místa činu. Nicméně je možné, že si někdo z veřejnosti všiml někoho, kdo se v daném období v inkriminovaných místech pohyboval a mohl by tak upřesňující informací policistům i poškozeným pachatele zjistit. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice