19. 3. 2020

Silnice k hranicím s Polskem bez kolon

Na příjezdových komunikacích k hraničním přechodům s Polskou republikou se již netvoří kolony vozidel, průjezd je v této chvíli plynulý. Pro osobní vozidla včera nově otevřený hraniční přechod s Polskou republikou Závada je v provozu. Policisté po celou dobu, kdy se na silnicích směrem k hraničním přechodům do Polska tvořily kolony, usměrňovali dopravu a obecně činili maximum pro bezpečnost účastníků silničního provozu. Děkujeme, že řidiči pamatovali na záchranářskou uličku pro vozidla IZS. A pro ty, kteří  na dané pravidlo zapomněli, se jednalo o situaci, kdy si uvedené snad uvědomili.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti 29letého muže v Novém Jičíně

Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v těchto dnech zahájil trestní stíhání 29letého místního muže ze spáchání zločinu krádeže. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopustit tím, že okolo třetí hodiny ranní 18. března letošního roku nezajištěnými dveřmi vnikl do jednoho z bytových domů na ulici Nábřežní v Novém Jičíně, postupně prošel jednotlivými patry domu a z botníků a z chodbových skříní odcizil celkem čtrnáct párů obuvi, dva litry řepkového oleje, plechovku fazolí a deštník. Tyto věci odnesl a uložil do svého dětského kočárku, který měl dopředu přistavený před domem. Poté ještě prohledal řádně neuzamčené sklepní prostory domu a k odcizení si připravil kufr, rádio a rybářské pruty. Chvíli po svém protiprávním jednání majetkového charakteru byl na místě činu zadržen přivolanou službu konající novojičínskou policejní hlídkou, odcizené věci v hodnotě přes 4 tisíce korun mu byly zajištěny a po řádném ohodnocení budou vráceny zpět majitelům. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 29letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán trestním příkazem soudce Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody o výměře osmnácti měsíců. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Loupeží na čerpací stanici ve Studénce se zabývají novojičínští kriminalisté

V této chvíli novojičínští kriminalisté mimo jiné intenzivně prověřují zvlášť závažný zločin loupeže, ke kterému došlo pár minut po osmnácté hodině podvečerní ve středu 18. března letošního roku na ulici Butovické ve Studénce. V té době vešel do budovy benzínové čerpací stanice muž maskován čepicí, tmavými brýlemi a rouškou a požadoval po obsluze vydání všech finančních prostředků. Napadená žena toto odmítla a utekla do zázemí provozovny. Pachatel po chvíli odešel neznámo kam, přičemž ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo.

Ihned po oznámení tohoto protiprávního jednání službu konající studénečtí policisté kontaktovali několik osob, které byly podle prvotně sdělených a získaných informací důvodně podezřelé ze spáchání této možné trestné činnosti. Každopádně novojičínští kriminalisté nyní nadále intenzivně prověřují celou záležitost a na bezplatné lince tísňového volání Policie České republiky čísla 158 přijmou jakákoli svědectví, která by vedla k ustanovení osoby pachatele a k řádnému objasnění věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice