19. 4. 2020

Nehody paraglidistů

V sobotu kolem 16. hodiny došlo v katastru Bordovic (okres Frenštát pod Radhoštěm, Novojičínsko) k nehodě při tandemovém letu paraglidistů. Muž se ženou vzlétli z vrcholu Javorníku. Muž po chvíli letu zůstal zachycený na stromě a žena spadla na zem. Utrpěla zranění. Okolnosti této události dokumentují a prověřují kriminalisté, přičemž vzhledem k charakteru věci budou úzce spolupracovat s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Obdobná událost byla policistům nahlášena také z oblasti Komorní Lhotky (okres Frýdek-Místek). Před třetí hodinou odpolední měl z vrcholu kopce Godula vzlétnout paraglidista. Muž z dosud nezjištěných příčin, kdy nelze vyloučit vliv větru, přistál na stromě. Neutrpěl dle předběžných informací zranění. Tuto věc prověřují policisté, vzhledem k charakteru události ve spolupráci s Úřadem pro civilní letectví.

 

Zraněný cyklista poblíž obce Návsí (okres Frýdek-Místek)

V sobotu před 19. hodinou přijali policisté oznámení o cyklistovi, který utrpěl vážnější zranění. V uvedené době mělo dojít z dosud nezjištěných příčin na lesní cestě v oblasti Filipky (poblíž obce Návsí) k pádu cyklisty. Zraněného muže (ročník 1976), dle informací bez známek života, našel další cyklista. Muž byl následně transportován již na místě zasahujícími zdravotníky do nemocnice. Policisté dosavadním šetřením nezjistili případný podíl cizí osoby na pádu cyklisty.

 

Moravskoslezští policisté dohlíželi nad dodržováním mimořádných opatření spojených s vyhlášením nouzového stavu.

Jedná se zpravidla o dvě až tři stovky kontrol denně. Občané tak mohli policejní hlídky vidět na rozličných místech v celém kraji. Množství přestupků oznámených správním orgánům se pohybovalo přes týden v průměru ve dvou desítkách denně, v sobotu se jednalo o téměř 50 věcí a dnes, v neděli, do podvečera o 25 věcí. Další desítky (výjimečně, zejména o víkendu až přes stovku) přestupků řešili policisté domluvou. Stále je nejčastějším přestupkem nedodržování povinnosti mít ochranu dýchacích cest a shromažďování, například:

Hlídka policistů speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství kolem novojičínského autobusového nádraží zaregistrovala hlouček několika osob. Jeden ze sedmi mužů hlídce sdělil, že o zákazu shromažďování na veřejnosti ví, neboť byli již kontrolováni městskou policií. S ohledem na zjištěné informace oznámí policisté věc (jednání všech sedmi mužů) pro podezření z přestupku správnímu orgánu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice