20. 4. 2020

Anonymní oznámení o nástražném výbušném systému

V neděli ráno bylo policistům oznámeno, že anonym nahlásil uložení nástražného výbušného systému v obchodním řetězci. Moravskoslezští policisté přijali vzhledem k informacím neprodleně opatření k zajištění bezpečnosti občanů. Obchody v kraji jsou v této chvíli, po realizaci potřebných úkonů, v provozu. V Ostravě, kde byly obchody uzavřeny vzhledem k probíhajícím úkonům delší čas, by již měly být rovněž postupně pro veřejnost otevírány.

přijatá bezpečnostní opatření se dotkla v našem regionu téměř dvacítky obchodů konkrétního řetězce. Na opatření se podílelo přes 150 policistů. Jednalo se především o policisty z příslušných obvodních oddělení v rámci Moravskoslezského kraje, dále o policisty ze speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství a vzhledem k charakteru události byla v akci Pyrotechnická služba Policie ČR. Nechyběli ani  služební psi speciálně vycvičeni na vyhledávání výbušnin.

Pro zajištění bezpečnosti neměli občané možnost vstupu do příslušných obchodů, popřípadě do celých objektů, ve kterých se tyto nachází. Policisté střežili také okolí (například přilehlá parkoviště). Provedenými opatřeními a pyrotechnickými prohlídkami nebyl nástražný výbušný systém nalezen. Až poté a po učinění dalších potřebných úkonů bylo rozhodnuto o ukončení opatření. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice