19. 7. 2013

Pátráme po odcizeném jízdním kole za 40 tisíc

V průběhu 20minut přišel majitel automobilu o jízdní kolo a náhradní teleskopické vidlice v ceně 81 tisíc korun, které měl uvnitř auta. Pachatel se vloupal do zaparkovaného vozidla na ul. Školní v Kopřivnici ve čtvrtek 11. července 2013. Během několika minut tak přišel majitel o dámské jízdní kolo zn.LAPIERRE X-FLOW Lady a dvě teleskopické vidlice zn. FOX 36 RC2 FLOW. Kopřivničtí policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o poskytnutí informací k případu od případných svědků události, kteří se v čase mezi půl čtvrtou a čtvrtou hodinou pohybovali v místě odcizení.  Informace k případu volejte na bezplatnou telefonickou linku 158 nebo přímo na OOP ČR Kopřivnice 974 735 731.

 

Dohled nad mládeží

Léto, prázdniny a spousta volného času mnohdy svádí mládež k páchání protiprávního jednání. Novojičínští policisté opakovaně směřují svou hlídkovou činnost do míst, kde k takovému jednání dochází. Kontrolují volná prostranství, hřiště, parky, restaurace a herny. S cílem preventivně dohlížet a zjišťovat narušení veřejného pořádku ze strany mládeže a protiprávního jednání páchaném na mládeži. Akce jsou také zaměřené na užívání a podávání alkoholu a návykových látek a hru na výherních automatech. Dohled a kontroly jsou prováděny průběžně. V nepravidelných termínech však plánují akce cílené na určité lokality. Naposledy 17. července se kopřivničtí policisté cíleně zaměřili na vytipované oblasti a místa. V Ženklavě zkontrolovali tři restaurační zařízení, v Kopřivnici devět a ve Štramberku jednu. Dalšími lokalitami byly parky, skate parky a místa kde se mládež schází. Tentokráte však nezjistili žádné protiprávní jednání, což vždy nebývá. Při minulých cílených akcích zjistili několik mladistvých podezřelých ze spáchání protiprávního jednání, několik osob pohřešovaných, ale také podnapilých. Každý z těchto případů řešili individuálně podle zákonných oprávnění. V průběhu prázdnin akce tohoto zaměření budou nadále probíhat na celém území okresu.

 

Chvíle okamžiku a majitel přišel o čtyřkolku

V noční době krátce před třetí hodinou, ve čtvrtek 18. čerevence, odcizil doposud neznámý zloděj ze zahrady domu v Sedlnicích zaparkovanou čtyřkolku. Nedojel však daleka. Po 200metrech mu na hlavní silnici došel benzín. Motocykl tak nechal uprostřed silnice ve směru na Mošnov a z místa utekl. Poškozený majitel si jí následně odtlačil domů.

 

Nesmí domů 

Policisté ze Studénky řeší jednání 45letého muže, který opakovaně vyhrožoval ublížením na zdraví své družce a dceři.  Z výpovědi poškozené je zřejmé, že toto násilí trvá od roku 2010. Tentokráte však jeho jednání přerostlo únosnou mez a tak žena sebrala odvahu a věc řeší společně s policisty. Podezřelého muže policisté vykázali ze společného obydlí a jeho jednání prověřují ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování. V noci 16. července podezřelého muže policisté zadrželi a umístili do policejní cely. Následující den využili po zhodnocení celé situace zákonného oprávnění a agresora ze společné domácnosti vykázali na dobu 10 dnů. Poškozeným policisté nabídli pomoc a informace k řešení celé situace s odkazem na organizace zabývající se problematikou obětí domácího násilí. Celý případ je nadále v šetření.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice