17. 7. 2013

Vloupali se do prodejny

Úspěšný zákrok novojičínských policistů dostal tři zloděje do policejních cel.   Dva muži Ostravy a jedna žena z Opavy přijeli do Nového Jičína vozidlem. Vybrali si prodejnu potravin na ul. Hřbitovní a v časných ranních hodinách 17. 7. 2013 do ní provedli vloupání.  Policisté společně s policejním psem všechny osoby zadrželi.  Následně je umístili do policejních cel. Z rejstříku trestů je zřejmé, že se trestné činnosti dopouštějí opakovaně. V tuto chvíli nemůžeme vyloučit, že se podobné trestné činnosti dopouštěli také na území jiných lokalit Novojičínska. To nám ukážou až výsledky při porovnání zajištěných stop a věcí. 

 

Poškodil zpětné zrcátko

Dopravní nehoda se stal v Bílovci 16. 7. 2013 po desáté hodině večerní. Při řízení automobilu neodhadl 49letý řidič vzdálenost od zaparkovaného vozidla, kterému poškodil boční zpětné zrcátko. Poškozená majitelka přivolala policisty a ti následnou dechovou zkouškou u viníka nehody zjistili, že řídí pod vlivem alkoholu. Jelikož obě naměřené hodnoty překročily 1promili alkoholu, dopustil se řidič přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Kradou elektřinu

Podezřelý 42letý muž z Bernartic nad Odrou neoprávněně odebíral elektřinu do rodinného domu. Podle dosavadního zjištění minimálně v době od měsíce dubna roku 2010 do současnosti.  Svým jednáním se dopustil přečinu krádeže.

 

Kabely na železnici

Poškozené elektrické vedení sloužící ke snímání a napájení kolejových obvodů zaznamenali pracovníci drah na železniční trati poblíže vlakového nádraží v Příboře. Zloděj je měl odcizit v úterý 16. 7. 2013 v době kolem čtvrté hodiny ranní.  Odcizením tak způsobil škodu přesahující 20tisíc korun. Příborští policisté vyšetřují tuto událost s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení obecně prospěšného zařízení

 

Nález kosterních ostatků

Doposud provedeným vyšetřováním nálezu kosterních ostatků jsme zjistili, že v dané lokalitě byl 3. 5. 1945 pochován německý 19letý voják.  Což nám potvrdila pamětnice z dané doby a také odborník na válečnou historii. Až samotná expertíza nám však určí více ke ztotožnění s konkrétní osobou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice