2. 1. 2018

Výtržnictví a ublížení na zdraví

Dva dosud nezjištění pachatelé v pondělí 1. ledna 2018 okolo 4.00 hodin, v jednom z barů v Novém Jičíně, měli po předchozí slovní rozepři fyzicky napadnout dva muže ve věku 38 a 43 let. Oba napadení muži utrpěli zranění, se kterými byli převezeni k lékařskému ošetření do nemocnice. Pachatelé se v tomto případě dopustili hned dvou trestných činů, a to přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za které jim hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Nalezený mobilní telefon nevrátil

Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém pachateli, který dne 28. prosince 2017 našel a ponechal si mobilní telefon značky iPhone, který šestnáctiletá dívka vytratila z kapsy bundy. Pachatel svým jednáním způsobil škodu 9 tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zatajení věci. Za toto jednání stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest.

 

Svézt se

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 19letého muže pro přečin neoprávněné užívání cizí věci. Muž je podezřelý, že se neoprávněně zmocnil osobního vozu zn. Audi A7. Automobil měl užít k jízdě. Muž je dále podezřelý, že řízení automobilu nezvládl a narazil do zábradlí, přičemž auto poškodil. S vozidlem měl i po havárii pokračovat v jízdě a poté jej odstavit v Moravské Ostravě. Ke skutku došlo dne 29. 10. 2017 v Ostravě. Podezřelý se měl zmocnit klíčů automobilu, které měl poškozený uloženy v oděvu. Oblečení oběť odložila v šatně. Poškozený informaci o „zmizení“ svého vozu zveřejnil prostřednictvím internetu a nabídnul i „odměnu.“ Vůz byl nalezen následný den. Při jeho ohledání byly zajištěny stopy i čepice, která ale nebyla majitele vozu. Po shromáždění důkazů bylo zahájeno trestní stíhání 19letého mladíka, který se k činu doznal. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice