2. 1. 2019

Dvě dopravní nehody pod vlivem alkoholu

V úterý 1. ledna 2019 vyjížděli novojičínští dopravní policisté k havárii osobního vozidla, ke které došlo okolo druhé hodiny ranní v katastru obce Bílov. Šestadvacetiletá žena z Novojičínska řídila osobní vozidlo značky Volkswagen Golf po silnici II/464 ve směru od obce Studénka, přičemž při průjezdu křižovatkou pravděpodobně v důsledku své silné podnapilosti nezvládla řízení, vyjela s vozidlem mimo pozemní komunikaci a havarovala v silničním příkopu. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. Policisté u řidičky provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které opakovaně nadýchala hodnoty přesahující dvě promile alkoholu v krvi. Dalším podnapilým řidičem, který v úterý 1. ledna tohoto roku okolo druhé hodiny ranní havaroval, byl dvaačtyřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf. K dopravní nehodě došlo v obci Štramberk,  na ulici Nádražní, kde muž nezvládl řízení a najel na středový vyvýšený travnatý ostrůvek, poté přední části vozidla narazil do informativní tabule. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Když na místo přijeli policisté, naměřili v dechu řidiče hodnotu téměř dvě promile alkoholu v krvi. V obou případech policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Silvestrovská noc pohledem policie

Policisté v Moravskoslezském kraji zaznamenali poměrně klidný poslední den v roce. V průběhu 31. prosince 2018 přijala tísňová linka policie obdobný počet oznámení jako je běžný průměr.

Jiná situace však nastala během prvních hodin nového roku, kdy policisté operačního střediska přijali na linku 158 více než 230 oznámení, přičemž denní průměr je několikanásobně nižší. Naštěstí se však ve většině případů jednalo jen o „tradiční“ silvestrovské záležitosti, mezi něž patří rušení nočního klidu, výtržnosti a obdobné protiprávní chování podnapilých osob. Dopravní policisté během noci řešili několik dopravních nehod a poškození požárního hlásiče na dálnici D1 v Klimkovickém tunelu, následkem čehož došlo k jeho uzavření na cca 50 minut, bližší okolnosti a příčina poškození jsou předmětem dalšího prověřování. Z pohledu závažnosti těchto událostí lze hodnotit konec roku 2018 a začátek letošního roku jako poměrně klidný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice