2. 11. 2010

Nedejte šanci zlodějům! Nový Jičín – Auto není trezor, proto ve vozidle neponechávejte žádné cenné věci. Vyvarujete se tak mnoha nepříjemnostem.


Pachatel z kufru vozidla odcizil bílou kabelku 

V pondělí 1. listopadu v odpoledních hodinách ve Fulneku násilím vnikl neznámý pachatel do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Na parkovišti u hřbitova rozbil sklo pátých dveří na vozidle a z kufru odcizil bílou kabelku s peněženkou, dva mobilní telefony, doklady a další věci. Na vozidle vznikla škoda poškozením okolo 8 tisíc korun. Odcizením se škoda vyšplhala na téměř 9 tisíc korun.


Prevence – Nedávejte příležitost zlodějům

Pokud možno, vyhledávejte k parkování místa osvětlená, střežená, nebo s větším pohybem osob, případně chráněná bezpečnostním kamerovým systémem. Vyhýbejte se parkování na nepřehledných či zastíněných místech.

Uzamykejte vozidlo i při jeho krátkém opuštění, před odchodem zkontrolujte uzamčení všech oken. Buďte obezřetní k osobám, které se pohybují v okolí parkování.

Ve vozidle nenechávejte žádné věci – byť i nepatrné hodnoty, a to ani v zavazadlovém prostoru. To platí i o osobních dokladech a dokladech k vozidlu.

Vždy řádné uzamčení všech zámků vozidla, i když se jedná o sebe kratší dobu jeho opuštění, například u čerpacích stanic.

Při nakládání a vykládání zavazadel věnujte pozornost osobám, které se pohybují ve vašem okolí. Kritická jsou zejména místa na parkovištích velkých nákupních center.

Nebuďte lhostejní k ostatním spoluobčanům – motoristům. I zdánlivě nepodstatná informace může policii pomoci při odhalování pachatelů krádeží věcí z vozidel. Při jakémkoliv podezření volejte, prosím, linku tísňového volání 158.


Servali se v motorestu

V sobotu 30. října ve večerních hodinách se v jednom motorestu na Novojičínsku, po předchozí slovní rozepři, fyzicky napadli dva muži ve věku 27 a 32 let. Napadení předcházely vzájemné slovní urážky. Poté se oba porvali v objektu motorestu. Při svém jednání způsobili na zařízení motorestu škodu poškozením stolů, židlí a skla v předběžné výši 8 tisíc korun. Oba výtečníci nyní čelí podezření z přečinu výtržnictví.


Po servírce házel kovové židle

V neděli 31. října v podvečer došlo v jedné restauraci v Hodslavicích k dalšímu výtržnictví. Podezřelým je 25letý muž z Novojičínska. Výtržník nejprve slovně napadal servírku, po které následně hodil kovovou barovou židli. Ta nakonec skončila ve dveřích vedoucích z chodby do restaurace, které poškodil. Následně hodil další kovovou barovou židli opět po servírce, kterou naštěstí opět nezasáhl a poté slovně napadal další hosty restaurace. Opilého a agresivního mladíka umravnila až přivolaná policejní hlídka.

Opilý mladík byl na místě zadržen novojičínskými policisty a po provedených úkonech jej převezli do Protialkoholní záchytné stanice Frýdek – Místek k vystřízlivění. Majitel restaurace předběžně vyčíslil škodu na dva tisíce korun.


Vandal poškodil výlohu

Frenštátští policisté pátrají po pachateli, který v noci na 30. října ve Frenštátě pod Radhoštěm rozbil skleněnou výplň výlohy bývalé Jednoty. Vandal nezjištěným předmětem rozbil skleněnou výplň výlohy, přičemž došlo k poškození i přilehlé žaluzie. Způsobena škoda byla vyčíslena přes 16 tisíc korun. Policisté případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci.


Krádež počítačů

V době od 27. října do 1. listopadu odcizil neznámý pachatel z budovy jedné novojičínské střední školy tři počítače. Pachatel z učeben v prvním patře budovy odcizil dva stolní počítače Lenovo, typ TC M58 v celkové předběžné hodnotě 16 tisíc korun a jeden stolní počítač VirIntel, typ C2D v předběžné hodnotě 8 tisíc korun. Policisté po pachateli krádeže a odcizených počítačů usilovně pátrají. 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice