27. 10. 2010

S lupem daleko neujeli

Nový Jičín – Jen několik málo desítek minut po krádeži je zadrželi policisté, kteří u nich kradené věci zadrželi a vrátili je majiteli.

Dvojice pachatelů ve věku 37 a 40 let provedli v noci na 26. října vloupání do jedné garáže ve Studénce. Z garáže odcizili zahradní traktor AGS, prořezávač trávy, autonabíječku a kanystry s benzínem. Odcizené věci následně vyložili v lesíku u Mošnova a na místo činu se vrátili. Na druhý pokus odcizili přívěsný vozík, do kterého naložili další zahradní traktor na sekání trávy.

Podezřelá dvojice byla v úterý 26. října krátce po jedné hodině po půlnoci kontrolována hlídkou policistů ze Studénky v obci Bartošovice při řízení vozidla Mercedes. Za vozidlem měli zapojený odcizený přívěsný vozík s lupem. Pachatelé se policistům k činům doznali. Všechny odcizené věci byly zajištěny a následně vráceny. Odcizením by způsobili škodu přes 170 tisíc korun.

Policejní komisař již dvojici sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádeže. Oba obvinění jsou stíhání na svobodě. Nyní jim hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

     


Leasing za vozidlo přestal platit

Ze zpronevěry se zodpovídá devětatřicetiletý muž z Novojičínska. Podezřelý v červnu minulého roku uzavřel s jednou leasingovou společností smlouvu o financování leasingu motorového vozidla Mitsubishi. Výše úvěru byla stanovena na částku přes 450 tisíc korun, kterou se zavázal splácet v 60-ti měsíčních splátek ve výši přes 11 tisíc korun měsíčně. Poslední splátku podezřelý zaplatil v polovině května letošního roku. Na konci září leasingová společnost odstoupila od smlouvy. Muže vyzvala do 15.10.2010 k vydání vozidla, což podezřelý neučinil a společnosti sdělil, že vozidlo je nepojízdné na Ukrajině. Společnosti měl způsobit škodu v předběžné výši 37 tisíc korun.


Přes noc zmizela další škodovka

V Novém Jičíně během noci na úterý 26. října se zmocnil neznámý pachatel zaparkovaného vozidla Škoda Superb. Vozidlo černé barvy, v hodnotě dvě stě tisíc korun a z roku výroby 2003 pachatel bez svolení majitele do současné doby užívá. Policisté po vozidlu již vyhlásili pátrání a případ prošetřují pro přečin neoprávněné užívání cizí věci.


Pozitivní test na drogy

Čtyřiadvacetiletý muž ze Vsetínska byl v úterý 26. října kontrolován hlídkou dopravních policistů na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně. Muž řídil motorové vozidlo Audi 80. Při provedení testu na přítomnost drog bylo zjištěno, že je má pozitivní výsledek na návykové látky Amphetamin a THC. Řidič se následně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve na zjištění přítomnosti návykových látek, odběr moči však odmítl. Muž nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.


Restauraci navštívil po zavírací době

Neznámý pachatel vnikl v noci na 26. října do jedné novojičínské restaurace. Následně z prostor výčepu a kuchyně odcizil doposud neupřesněné množství nápojů a potravin různých značek. Předběžná škoda poškozením se vyšplhala na téměř pět tisíc korun a odcizením okolo 3 tisíc korun. Policisté po pachateli krádeže vloupáním intenzivně pátrají.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice