2. 12. 2020

Dva muži byli v Kopřivnici přistiženi při majetkové trestné činnosti

Chvíli po půl třetí ráno posledního listopadového dne letošního roku službu konající hlídka strážníků Městské policie Kopřivnice vyjela na oznámení, kdy se u areálu Sběrného dvora v obci Štramberk podezřele pohybují dvě osoby mužského pohlaví. Po příjezdu na uvedené místo strážníci zjistili, že u vstupní brány sběrny druhotných surovin stojí 20letý muž z Novojičínska, který uvedl, že jeho 19letý kamarád (rovněž z Novojičínska) právě přelezl oplocení a vstoupil do uzavřeného areálu s úmyslem krádeže zde uloženého materiálu. Na místo byla rovněž přizvána policejní hlídka z kopřivnického Obvodního oddělení, která si převzala zajištěného 20letého muže. Výše zmiňovaný 19letý mladý muž však na místě činu ani v jeho bezprostředním okolí zjištěn a zajištěn nebyl. Následnou prohlídkou daného areálu bylo prokázáno, že zde došlo k vloupání do dvou kontejnerů na elektro odpad, k odcizení žádného materiálu však nedošlo. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany kopřivnických policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty zločinu krádeže.

 

Odcizení malého motocyklu z pozemku rodinného domu v obci Vrážné

V přesně nezjištěné době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 29. listopadu do šesté hodiny ranní 30. listopadu 2020 doposud neznámý pachatel spáchal v obci Vrážné přečin porušování domovní svobody a přečin neoprávněného užívání cizí věci tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, kde se zmocnil, a tudíž odcizil zde zaparkovaný malý motocykl – moped tovární značky Jawa Babetta typu 210 červené barvy, bez registrační značky, čímž poškozenému místnímu 48letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 10 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Odrách a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu jednostopého motorového vozidla, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na oderské policejní číslo 974 735 741 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Novém Jičíně

Chvíli před šestnáctou hodinou odpolední 1. prosince 2020 službu konající policejní hlídka z novojičínského Obvodního oddělení při běžném dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala v obci Životice u Nového Jičína řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia, a to 62letého muže z Nového Jičína. Odborným měřením dechovými zkouškami byly u něj naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,7 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený řidič s naměřenými hodnotami souhlas, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, na místě mu nebyl zadržen řidičský průkaz, poněvadž jej nepředložil, bylo mu však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vloupání do dílny v areálu klokočovské LDN a odcizení pracovního nářadí

V blíže neustanovené době mezi třináctou hodinou odpolední 29. listopadu a pátou hodinou ranní 30. listopadu tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v areálu LDN (Léčebna dlouhodobě nemocných) ve Vítkově, v místní části Klokočov zločin krádeže tím, se vloupal do místnosti zdejší dílny, ze které odcizil dva nové motorové křovinořezy značky Stihl modelu FS 120 s popruhy oranžové barvy, novou motorovou pilu značky Stihl modelu MS 211 oranžové barvy, nové motorové nůžky na živý plot značky Tanaka červené barvy, novou sadu gola klíčů značky Sthor, plastový buben s namotaným elektrickým kabelem s koncovkami na 220V o délce 25 metrů barvy oranžové, elektrickou vrtačku značky Dewalt žluté barvy a tlačítkový mobilní telefon značky MyPhone stříbrné barvy, čímž poškozené právnické osobě z Ostravy byla odcizením a poškozením zařízení způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 45 tisíc korun. Celou záležitostí se nyní intenzivně zabývají místně příslušní policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a pracovního nářadí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na vítkovské policejní číslo 974 737 711.

 

Silniční kontrola prokázala řidiče osobního automobilu se zákazem řízení a pod vlivem OPL

Pár minut před dvaadvacátou hodinou večerní 30. listopadu 2020 službu konající policejní hlídka z opavského Obvodního oddělení v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla a kontrolovala na ulici Těšínské v Opavě 45letého řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Renault Megané z Ostravy. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, pozitivní však byl test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek a jedů v jeho těle, a to na návykové látky amfetamin a metamfetamin. Následně provedenou lustrací v dostupných evidencích bylo také prokázáno, že v současné chvíli má shora uvedený 45letý muž vysloven status neřidiče, poněvadž mu byl rozhodnutím Magistrátu města Ostravy uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel až do ledna roku 2022. Na výzvu zakročujících policistů se výše jmenovaný řidič bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) a na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Nález munice v prostoru revitalizace opavského Stříbrného jezera

Chvíli před sedmnáctou hodinou odpolední posledního listopadového dne letošního roku na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámil 46letý muž z Opavska, že před chvíli při zemních pracích v okolí tak zvaného Stříbrného jezera na ulici U Dráhy v Opavě-Kateřinkách našel několik kusů kovových předmětů, které vypadají jako munice pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili místně příslušní policisté z opavského Obvodního oddělení, a to do příjezdu policejního pyrotechnika z Expozitury ve Frýdku-Místku, který si následně převzal a k bezpečnému znehodnocení odvezl dělostřelecký granát ráže 8 cm, ruční granát s označením RPG 40 a dva stabilizátory dělostřeleckých min.

 

Dopravní nehoda podnapilého řidiče nákladního automobilu na okružní křižovatce u Opavy

Patnáct minut před devátou hodinou ranní 1. prosince 2020 řídil 51letý muž z Ostravska nákladní motorové vozidlo tovární značky Mazda CX-7 ve směru od obce Otice ke kruhovému objezdu mezi Opavou, Oticemi, Brankou u Opavy a Opavou, městskou části Kylešovice. Při vjezdu do prostoru této okružní křižovatky však najel na vyvýšený středový ostrůvek, kde narazil do dopravní značky, v jízdě pak pokračoval dále a mezi výjezdy ve směru na Fulnek a na Ostravu sjel do silničního příkopu. Zde rovněž narazil do několika dopravních značek a směrových tabulí. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 25 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami přivolaní policisté zjistili, že shora uvedený řidič je pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1 promile alkoholu v dechu. Na výzvu se 51letý muž bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči), k požití alkoholických nápojů před jízdou se však plně doznal, s naměřenými hodnotami souhlasil, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále prošetřována a prověřována policisty ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice