2. 3. 2015

Opilí řidiči

V průběhu víkendových dnů kontrolovali policisté řidiče pod vlivem alkoholu.  Tři z nich měli více jak 1,5promile alkoholu v krvi. V pátek 27.2.2015 neunikl pozornosti policistů 43letý řidič v Kopřivnici. Se svým vozidlem Ford Mondeo projížděl ul. Štefánikovou. Když jej policisté zastavili a vyzvali k dechové zkoušce, přiznal, že před jízdou pil. To potvrdila také dechová zkouška.  Kontrolou v evidencích následně policisté zjistili, že má zákaz řízení až do října roku 2016. Svým jednáním se opětovně dopustil protiprávního jednání. Nejen že spáchal přečin ohrožení pod vlivem návykové láky, ale také maření výkonu úředního rozhodnutí. Druhým opilým řidičem byl 46letý muž, který v sobotu 28.2.2015 po půlnoci nereflektoval na znamení policistů k zastavení v Novém Jičíně.  Když jej policisté dostihli, zjistili, že také on řídí pod vlivem alkoholu. S naměřenou hodnotou přesahující 1,5 promile mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění. Třetím opilým řidičem byl 30letý muž ve vozidle Jeep Cherokee. Toho policisté kontrolovali na ul. Revoluční v Novém Jičíně, v časných nedělních ranních hodinách. Také on byl ovlivněn alkoholickými nápoji s přesahující hodnotou 1,5 promile.  Zadržení řidičského průkazu a následné zkrácené přípravné řízení s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky se mu nevyhne.

 

Vloupával se do provozoven v Odrách

Ze čtyř případů vloupání do provozoven v Odrách je podezřelý 33letý muž z Novojičínska. Po zadržení se policistům k trestné činnosti doznal. V průběhu měsíce února došlo opakovaně ke čtyřem případům vloupání na Masarykově náměstí v Odrách. Pachatel za použití násilí vnikal do objektů restaurací a prodejen, z kterých si odnášel zboží a finance. Svým jednání způsobil poškozeným škodu za téměř 80 tisíc korun. Oderští policisté měli podezření na jednoho z místních mužů. Po shromáždění a vyhodnocením důkazů jej vyslechli a ten se jim doznal. Nyní je zadržený pachatel podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže.

 

Bezpečnostní akce

V pátek 27.2.2015 uskutečnili bílovečtí a novojičínští policisté bezpečnostní akce  se zaměřením na dodržování veřejného pořádku. V průběhu večerní akce se zaměřili na kontrolu osob, dopravu, pátrali po odcizených věcech a hledaných osobách. Při kontrole restauračních zařízeních se zaměřili na dodržování zákazu podávání alkoholických nápojů mladistvým. Výsledkem je několik zjištění protiprávního jednání převážně v oblasti dopravy s udělením blokových pokut, maření výkonu úředního rozhodnutí a opilých řidičů. Akce tohoto typu se uskutečňují na území okresu v nepravidelných termínech opakovaně. Mnohdy za účasti městských strážníků, psovodů a policistů speciální pořádkové policie.   

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice