2. 4. 2019

Čtrnáctiletý na útěku

Ostravští kriminalisté vedou prověřování okolností činu jinak trestného – loupeže. Ke skutku došlo dne 26. 3. 2019 kolem 16.50 hodin v Ostravě-Zábřehu. Podezřelý měl zezadu přistoupit k 67leté oběti, strhnout jí kabelku. Žena však zavazadlo měla bránit, s podezřelým se o ně přetahovat, volat o pomoc…Podezřelý měl ženu opakovaně udeřit a oběť skončila na zemi. Podezřelému se podařilo kabelky zmocnit a z místa činu se snažil utéci. Na volání o pomoc však zareagovali dva muži, mladík byl dostižen. Totožnost jednoho ze svědků známe, druhý muž na místě události nezůstal. Žádáme tohoto svědka, který nebyl lhostejný a oběti pomohl, aby nás kontaktoval na lince 158. Oběma svědkům náleží poděkování. Způsobená škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce zhruba 6 000 korun. Chlapec se k protiprávnímu jednání doznal, vybírat si měl „slabší“ oběti. Přivolaní policisté 14letého chlapce eskortovali na služebnu. Bylo zjištěno, že figuruje v celostátním systému pátrání, neboť měl utéci z výchovného ústavu v dalším kraji. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že zřejmě nešlo o jeho první protiprávní jednání na útěku. Dne 25. 3. 2019 se v Ostravě měl podezřelý zmocnit kabelky jiné ženy. Chlapec byl předán zpět do ústavu. Dospělému pachateli zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Trestní stíhání nezletilého je nepřípustné.

 

Na Ostravsku opět statisíce nekolkovaných cigaret. Kontrolní akce s krycím názvem „ASTRA“, zajištěno téměř 300 000 kusů nelegálních cigaret, milion v hotovosti a luxusní hodinky. Ve druhé polovině měsíce března provedli moravskoslezští celníci z odboru Pátrání realizaci trestní věci s krycím názvem „ASTRA. Sledovací akce byla zaměřena na nelegální obchodování s tabákovými výrobky a probíhala bezmála půl roku. Při této realizaci byly zajištěny čtyři osoby a bylo provedeno několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor v obcích Třanovice, Dobrá, Frýdek-Místek a Nový Jičín. V bytových i nebytových prostorách celníci našli a zajistili 289 800 kusů cigaret bez platné tabákové nálepky, hotovost přesahující jeden milion korun a luxusní hodinky.

Jednalo se o neoriginální cigarety značky LM, Marloboro, Jing Ling, NZ Gold a Marble. Celníci svou činností zabránili úniku na spotřební dani ve výši téměř 800 000 korun. Výše uvedeným jednáním došlo k porušení zákona o spotřebních daních. Pachatelé jsou podezřelí ze spáchání zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby v souběhu s přečinem porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Případ s návrhem na zahájení trestního stíhání byl předán k dalšímu šetření orgánům Policie České republiky.

 

Opilý motorkář narazil do dopravní značky

V sobotních odpoledních hodinách došlo v katastru obce Suchdol nad Odrou k dopravní nehodě motocyklisty. Třicetiletý muž měl na přímém úseku komunikace, ve směru jízdy na místní část Kletné, s motocyklem narazit do přenosné dopravní značky a následně přejet do protisměru, kde se převrátil na bok. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které mu byla naměřena hodnota téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Motocyklista během dopravní nehody utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice.

Dopravní nehoda, za kterou mohl alkohol, se stala také v pátečních ranních hodinách na silnici I/58 nedaleko Příboru. Jednapadesátiletý řidič vozidla Peugeot přehlédl, že řidič osobního vozidla Škoda jedoucí před ním zastavil na dopravní značce „Stůj, dej přednost v jízdě“ a narazil do něj. Policisté po příjezdu na místo u řidičů provedli dechovou zkoušku, která byla u řidiče vozidla Peugeot pozitivní s výsledkem téměř dvě promile. Způsobená škoda na vozidlech byla vyčíslena na 90 tisíc korun. Oběma řidičům, kteří způsobili dopravní nehodu pod vlivem alkoholu, nyní hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

  

Vandal na vozidle rozbil čtyři okna

Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém vandalovi. Ten měl ze soboty na neděli v místní části Loučka rozbít skleněnou výplň čtyř oken na zaparkovaném vozidle Volkswagen. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice