2. 5. 2014

Novojičínští dopravní policisté vyšetřují okolnosti tragické dopravní nehody v Kopřivnici.

Dnešního dne 2.5.2014 kolem 9.40 hod. se stala dopravní nehoda, kdy řidič nákladního vozidla přehlédl 71letou chodkyni. Ta s těžkým zraněním byla převezena do nemocnice. Místem dopravní nehody je ul. Družební v Kopřivnici poblíže garáží. Žádáme veřejnost, která by mohla podat informace k průběhu uvedené dopravní nehody, ať je poskytne telefonicky na linku 158, nebo přímo dopravním policistům na čísle 606 080 399.

výzva k DN Kopřivnice 2.5.2014 (1) výzva k DN Kopřivnice 2.5.2014

 

 Rozloučil se přes facebook

Z obavy o život spolupracovníka zavolala po 14 hodině na 1. máje 34letá žena novojičínské policisty. Prostřednictvím komunikace přes facebook zjistila, že její známý uvedl skutečnosti, které nasvědčují tomu, že by si mohl ublížit. V komunikaci uvedl, že mu už odteklo 1,5litru krve. Vzhledem k tomu, že jeho pobyt nebyl nikomu z blízkého okolí znám, zahájili policisté pátrání k jeho záchraně.  Na opakované telefonáty vždy uváděl jiná místa současného pohybu a pak už telefony vůbec nepřijímal. Přesto se 33letého muže policistům podařilo nalézt v jednom z domů v Novém Jičíně. Dramatické okolnosti vzájemné komunikace, kdy byl muž od krve a v ruce držel nůž, přinutily policisty jednat. Demonstrativně jim vyhrožoval, že svůj život skončí. Jeho nálady se měnily, z klidu přecházel do agresivity se sebedestruktivními úmysly. V koupelně měl připraven velký nůž, který jak uvedl, hodlal také použít k ukončení života. Nicméně jej policisté přesvědčili a muž jej následoval mimo obydlí. V silně podnapilém stavu, se zjevnými sklony k agresivitě a zakrvavenýma rukama a oblečením je poslech. Vyhodnocením celé situace policisté rozhodli s ohledem na jeho zdravotní stav o přivolání lékaře. Ten jej převzal k ošetření a následné hospitalizaci. Krvácející zranění na rukou si měl dle prvotního zjištění způsobit sám v důsledku svého psychického rozpoložení a požití alkoholu. Následovala prohlídka samotného domu i bytu, k vyloučení takových zásahů, které by mohly mít následky pro ostatní nájemníky. Provedenou kontrolou policisté nezjistili, žádné skutečnosti, které by mohly mít vliv na nájemníky domu.

 

Kradli naftu, přebrodil potok a policisté jej zadrželi

V noci 1. května poškodili dva muži oplocení areálu firmy v Heřmákách na Odersku a s kanistry se vydali krást naftu ze zaparkovaného nákladního vozidlaPoškodili víčko nádrže a odčerpanou naftu přečerpali do kanistrů.  Následně jí přenesli do blízkého lesa.  Při tom však byli vyrušení policisty. Dali se na útěk přes řeku Odru. S pomocí policejního psa zanedlouho policisté jednoho z nich zadrželi. Nyní jsou pachatelé ve věku 45 a 23let z Vítkova podezřelí ze spáchání přečinu krádež se škodou 11tisíc korun.

 

Bezpečnostní akce v Kopřivnici

V době od 01:00 hodin do 05:00 hodin dne 01.05.2014 v rámci preventivních opatření ve snaze předcházet páchání trestné činnosti proběhla v rámci působnosti OO PČR Kopřivnice  bezpečnostní akce. Za účasti policistů speciální pořádkové jednotky dohlíželi nad bezpečností občanů. V hledáčku policistů byly osoby v pátrání a kriminálně závadové osoby.  Kontrolám neunikly vozidla TAXI a jejich osádky. Policisté pátrali po odcizených věcech a osobách a zároveň  dohlíželi nad dodržováním pravidel silničního provozu.. Navštívili také několik restauračních zařízení s dohledem nad dodržováním zákazu prodeje alkoholu mladistvým a hře na výherních hracích automatech. V průběhu akce nebyly zjištěny žádné větší prohřešky. Získané informace a postřehy použijí policisté pro další činnost k zajištění pořádku a bezpečností kopřivnických občanů. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice