2. 5. 2017

Hudebník

Dosud nezjištěný pachatel v Moravské Ostravě poslední dubnový den násilím vnikl do užitkového vozidla tovární zn. Mercedes. Z vozidla poté mimo jiné odcizil hudební nástroje a přístroje v hodnotě téměř sto čtyřicet tisíc korun. Další škodu způsobil zahraničnímu majiteli vozidla jeho poškozením. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečnosti důvodně nasvědčujících tom, že byl spáchán přečin krádež a přečin poškození cizí věci. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Příruční pokladny

Prodlouženého víkendu využil dosud nezjištěný pachatel, který se v době od 28. dubna do 1. května 2017 vloupal do provozovny služeb v Moravské Ostravě. Pachatel po překonání visacího zámku a vypáčení dveří vnikl do provozovny. Zde následně překonal uzamčení skříně a příručních pokladen, z kterých odcizil finanční hotovost v řádech desetitisíců korun. Celková škoda včetně škody poškozením byla poškozenou společnosti vyčíslena na částku téměř pětašedesát tisíc korun. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádež. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Nákupy na odcizenou kartu. V sobotu nad ránem si neznámý pachatelpřisvojil před jedním z podniků v Havířově ztracenou peněženku 30letého cizince. S kreditní kartou byly následně provedeny nákupy. Škoda po sečtení se přesáhla 3 000 korun.

 

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý téměř 40letý muž z Nového Jičína. V sobotu, krátce pře 21. hodinou měl v obci na Novojičínsku řídit osobní motorové vozidlo. Ve vozidle byla rovněž nezletilá osoba. Při standardní kontrole policisté zjistili, že muž měl usednout za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Přístroj vykázal hodnotu přes 2 promile alkoholu v dechu. Muž se dále podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté zadrželi muži na místě řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. V této chvíli realizují další úkony trestního řízení. V případě odsouzení hrozí muži dle trestního zákoníku odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Policisté z obvodního oddělení Policie ČR Ostrava – střed prověřují okolnosti poškození fasády kapličky situované v Moravské Ostravě. Neznámý pachatel v přesně nezjištěné době od konce minulého týdne napsal na zeď budovy konkrétní nápis. Škoda je vyčíslena na 10 000 korun.

 

Poškození vagónů

K obdobnému případu došlo během jízdy vlaku směřujícího z Prahy do Bohumína. Nezjištěný pachatel pomaloval různými nápisy stěny vagónů a součásti toalet. V jednom z kupé pak bylo zjištěno poškození stolku mezi sedadly. Škoda je předběžně vyčíslena na 5 000 korun. Oba případy policisté prověřují pro podezření z přečinu poškození cizí věci, trestní sazba se pohybuje do výše jednoho roku odnětí svobody.

 

Neznámý pachatel měl vstoupit v sobotu ve Frýdku-Místku přes neuzavřené vstupní dveře do rodinného domu. V jednom z pokojů měl odcizit peněženku s finanční hotovosti a dalšími věcmi. Poškozený muž vyčíslil škodu na téměř 25 000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, trestní sazba se pohybuje až do výše dvou let odnětí svobody.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice