3. 5. 2017

Kuřák

Ostravští policisté sdělili 2. května 2017 podezření pro přečin krádež jednačtyřicetiletému muži z Ostravy. Podezřelý tento den v jednom z ostravských velkoobchodů na prodejní ploše pod svůj oděv uschoval celkem jedenáct kartónu cigaret. Poté se rozhodl kolem pokladní zóny proběhnout, aniž by za zboží zaplatil. Jeho plán mu však překazil pracovník ostrahy, který muže při útěku zadržel. Poškozené společnosti měl muž způsobit škodu odcizením vyšší jak jedenáct tisíc korun. Jelikož byl podezřelý za stejný nebo obdobný skutek v posledních třech letech odsouzen hrozí mu v případě odsouzení odnětí svobody až na tři léta.

 

A zase ten internet

Čtyřiadvacetiletý poškozený z Ostravy si na jednom z internetových bazarových serverů vyhlédl mobilní telefon. Prodejce oslovil a dohodl se přes emailovou komunikaci na zaslání kupní ceny převodem na bankovní účet prodejce. V první polovině dubna 2017 odeslal požadovanou cenu ve výši patnáct tisíc korun. Poté však s ním inzerent přestal komunikovat a již nereagoval na emailovou urgenci k zaslání zboží nebo vrácení finanční hotovosti. Ostravští policisté v dané věci zahájili začátkem května úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin podvod. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policisté v souvislosti s tímto případem opět apelují na obezřetnost nakupujících. Jedním ze signálů o možném riziku je vždy nepřiměřeně výhodná cenová nabídka za inzerované zboží. V tomto případě je vždy na zvážení celé platby předem. Platební transakce by měla být dohodnuta ke spokojenosti obou stran. Vždy se doporučuje zálohovat veškerou komunikaci mezi kupujícím a inzerentem a také kopii inzerátu, na který kupující reagoval. V případě oznámení na policii je zapotřebí tyto podklady policii předat včetně veškerých zjištěných identifikačních údajů k prodejci a dokladu prokazujícího provedení platby.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice