2. 6. 2020

Krádež osobního automobilu v Kopřivnici

Okolo sedmé hodiny ranní prvního červnového dne letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Průmyslový park v Kopřivnici přečin neoprávněné užívání cizí věci nebo přečin krádeže tím, že ze zdejšího parkoviště soukromé firmy odcizil zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia 1,9 D combi tmavě modré barvy, roku výroby 2002, registrační značky 9T6 8621 v hodnotě 68 tisíc korun, přičemž v automobilu byla snowboardová bunda značky Nugget zelené barvy v hodnotě 2 tisíce korun. Poškozenému 27letému místnímu muži tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 70 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a novojičínští kriminalisté, přičemž jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež elektrického kola z chodby panelového domu v Novém Jičíně

Doposud neznámý pachatel spáchal mezi čtvrtou hodinou ranní a třináctou hodinou odpolední dne 30. května letošního roku v jednom z panelových domů na ulici Dlouhé v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že ze společné chodby odcizil zde odstavené a lankovým zámkem uzamčené elektro kolo značky Lectron černé barvy s reflexně zelenými prvky, čímž způsobil poškozenému 19letému místnímu muži celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 37 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného elektrokola, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Vloupání do garáže ve Studénce

V blíže neustanovené době mezi desátou hodinou dopolední 30. května a šestnáctou hodinou odpolední 1. června tohoto roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Matiční ve Studénce přečin krádeže tím, že se vloupala do jedné z garáží a odcizila tubus hvězdářského dalekohledu s deseti kusy okulárů, benzínový elektro agregát, trakční baterii značky Varta, aku vrtačku značky Makita a aku šroubovák, čímž poškozenému místnímu 69letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 45 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761.

 

Dopravní nehoda řidiče osobního automobilu a motocyklisty u obce Kujavy

Několik minut po osmé hodině ranní 1. června 2020 řídil v katastru obce Kujavy 49letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Mondeo, kdy předjížděl před sebou jedoucí nákladní motorové vozidlo, přičemž přejel přes vodorovné dopravní značení – podélná čára souvislá do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím motocyklem tovární značky Kawasaki ZX-6R, jenž řídil 35letý muž z Ostravy, a to ve směru na obec Pohořilky. Po nárazu a pádu motocyklisty na vozovku tento utrpěl zranění s dobou léčení zcela zjevně přesahující 7 dní. Zranění lehčího charakteru utrpěl i řidič automobilu s nutností lékařského vyšetření a ošetření v bílovecké nemocnici. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na řádově několik tisíc korun. Orientační dechové zkoušky i testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidičů vyzněly negativně a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Silniční kontroly prokázaly silně podnapilé řidiče osobních automobilů na Novojičínsku

Službu konající policejní autohlídky z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěly a kontrolovaly na přelomu měsíců květen a červen letošního roku různé účastníky silniční dopravy, přičemž:

  • chvíli po třiadvacáté hodině večerní 31. května stavěli novojičínští dopravní policisté v obci Tichá řidiče osobního automobilu tovární značky Ford Focus, a to 24letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo prokázáno, že tento muž řídí automobil bezprostředně po požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,9 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření
  • pár desítek minut po šestnácté hodině odpolední 1. června policisté kontrolovali v katastru obce Starý Jičín 67letého muže z Novojičínska jako řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Ford Mondeo, které k místu silniční kontroly přijelo s překročením nejvyšší povolené rychlosti. Jak bylo dále zjištěno, tak i tento muž řídil automobil po předchozím požití alkoholického nápoje, což prokázalo odborné měření dechovými zkouškami s naměřenými pozitivními výsledky a hodnotami přes 2,1 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozím požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření příslušných orgánů

Oba případy jsou nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice