5. 6. 2020

Objasnění vloupání do rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm

Policisté z frenštátského Obvodního oddělení se v této chvíli intenzivně zabývají protiprávním jednáním majetkového charakteru mající znaky přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže, kterých se dopustil 26letý muž z Novojičínska tím, že okolo půlnoci z 3. na 4. června 2020 neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů na ulici Závodí ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se volně pohyboval a poté vešel do odemčené místnosti u garáže, ze které odcizil tři láhve slivovice a pár pánských bot. Následně se vloupal i do samotných obytných prostor domu a odtud odcizil mosazný popelník, bronzovou plaketu, polarizační sluneční brýle, letecké odznaky, dvoje hodinky a dalekohled, vše v hodnotě 9 tisíc korun. Při své trestné činnosti však byl vyrušen 76letým poškozeným majitelem a z místa činu utekl neznámo kam. Při útěku na místě zanechal dalekohled a láhve alkoholu. Případ objasnili místně příslušní policisté v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a celá záležitost je nadále v prověřování.

 

Kontrola řidiče osobního automobilu pod vlivem alkoholu v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelý 37letý místní muž tím, že pár minut po dvacáté hodině večerní 2. června letošního roku řídil po ulici Přemyslovců v Novém Jičíně osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Megané, a to po předchozím požití alkoholických nápojů. Tato skutečnost byla prokázána odborným měřením dechovými zkouškami při běžné silniční kontrole policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, přičemž shora uvedenému muži byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,3 promile alkoholu v dechu. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do garáže na ulici Suvorovové v Novém Jičíně

V blíže neustanovené době mezi patnáctou hodinou odpolední 29. dubna a šestnáctou hodinou odpolední 3. června letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal ve dvoře jednoho z bytových domů na ulici Suvorovové v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že se vloupal do zdejší garáže, ze které odcizil elektrické kolo značky Torpado černé barvy s plášti typu Fatbike (tlusté široké), silniční jízdní kolo značky Giant modrobílé barvy, horské jízdní kolo značky Giant šedé barvy, silniční jízdní kolo značky Campagnollo hnědé barvy, městské jízdní kolo značky Kellys šedé barvy, koloběžku stavěnou na zakázku zelené barvy a pár karbonových ráfků na jízdní kolo s výpletem a s plášti, čímž poškozenému 49letému místnímu muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 100 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu jízdních kol a dalších věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice