10. 6. 2020

Policisté zachránili život muži vyhrožujícímu skokem z okna bytu v Novém Jičíně

Několik minut před půlnocí z 5. na 6. června 2020 bylo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 oznámeno, že na parapetu okna v třetím patře jednoho z bytových domů na ulici Masarykovo náměstí v Novém Jičíně stojí muž, který chce skočit a pod oknem stojí skupinka lidí. Po tomto oznámení bylo na místo vysláno několik policejních hlídek, které se v daném okamžiku nacházely v bezprostředním okolí, přičemž se jednalo o policisty z místně příslušného Obvodního oddělení a také o policisty Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku. Jak bylo následně zjištěno, tak v okně jednoho z bytů stál 19letý místní muž, který policistům přiznal své současné osobní problémy a tvrdil, že chce vše ukončit skokem. Při tomto rozhovoru se díky rodinným příslušníkům tři policisté dostali do bytu, nenápadně přistoupili až k oknu a v době komunikace 19letého muže s policistou pod oknem, jej zakročující policisté bezpečně uchopili za pás a končetiny a stáhli jej z okna do prostor bytu. Následně byl mladý muž předán do péče přivolané osádky sanitního vozidla s lékařem, který rozhodl o jeho převozu do ostravské Městské nemocnice k lékařskému vyšetření a ošetření. Orientační dechovou zkouškou bylo také prokázáno, že shora uvedený mladý muž je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami téměř 1,4 promile alkoholu v dechu. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Silně podnapilí řidiči osobních automobilů na Novojičínsku

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelý 60letý muž z Karvinska tím, že v odpoledních hodinách 6. června 2020 ve velmi silně podnapilém stavu řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 407. Tato skutečnost byla zjištěna při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, a to v obci Bludovice, přičemž odborným měřením dechovými zkouškami byly řidiči při silniční kontrole naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil, policistům uvedl, že automobil řídil po trase z obce Vizovice přes Vsetín, Valašské Meziříčí a Hodslavice, až tedy do obce Bludovice u Nového Jičína, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření.

Ze stejného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý také 46letý muž z Novojičínska, neboť tento v podnapilém stavu (odborné měření dechovými zkouškami u něj prokázaly hodnoty bezmála 1,4 promile alkoholu v dechu) řídil několik minut po páté hodině ranní 8. června 2020 po ulicích U Jičínky, Riegrova, Sv. Čecha a Suvorovova v Novém Jičíně osobní motorové vozidlo tovární značky Audi A6 Avant. Tomuto muži byl rovněž na místě zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí.

 

Pokus vraždy

Policisté přijali dne 4. června 2020 oznámení o násilném trestném činu, ke kterému mělo dojít v jednom z bytů v Havířově. V této souvislosti obvinil vrchní komisař jednu osobu, jedná se o 72letého muže, ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Muž měl dne 2. června 2020 napadnout 54letou ženu a způsobit jí těžké zranění. K úmrtí poškozené nedošlo jen díky vysoce odborné péči lékařů. Další okolnosti a skutečnosti jsou předmětem vyšetřování krajských kriminalistů.  Obviněnému, který je stíhán vazebně, hrozí trest odnětí svobody až do výše dvaceti let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice