2. 8. 2013

Poškozená vozidla

V noci na 1. srpna došlo ve Štramberku a Kopřivnici k poškození dvou osobních automobilů. Majitelům vozidel vznikla předběžná škoda v minimální výši 130 tisíc korun. To zda mají tyto dva případy shodného pachatele je věcí dalšího šetření. Majitel vozidla Volvo, zaparkoval své auto na ul. Obránců míru v Kopřivnici. Když k němu ráno přišel, zjistil, že má rozbité čelní sklo i světla a v laku na kapotě vyryté hanlivé nápisy. Druhý poškozený majitel vozidla zn. VW Passat, zaparkoval auto před domem ve Štramberku v části Bařiny. Jeho vozidlo mělo propíchnutá všechna kola, poškozenou přední masku, rozbitá světla a rýhy v laku karoserie. Pachatel si s sebou odnesl také registrační značky. Oba případy prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Informace k těmto událostem nám mohou případní svědci poskytnout telefonicky na linku 158 nebo 974 735 731.
Případy poškozených vozidel nejsou na Novojičínsku tak časté. V minulém období jsme přesto vyšetřovali případy, kdy se jednalo o vandalismus či řešení vzájemných neshod.  Prověřovali jsme oznámení týkající se poškozeného vozidla se zaseknutou sekeru v kapotě, propíchané pneumatiky, poničenou karoserii pošlapáním, či nastříkanou PU pěnu v brzdovém systému předních kol. Škody u jednotlivých případů překračují desetitisíce korun. Takové jednání je doprovázeno hlukem, který upoutá pozornost svědků. Okamžitá informace policistům prostřednictvím telefonu může pomoci k zadržení pachatelů tohoto jednání, případně zabránění dalšímu poškození majetku. K objasnění těchto případů nám vždy pomohou informace od svědků události, záběry kamerových systémů či přímá výpověď poškozených s uvedením podezření na konkrétní osobu

 

Zloděj kola

Oznámení o krádeži přijali frenštátští policisté 30. června. Zloděj měl odcizit uzamčené dámské jízdní kolo zn. MAXBIKE ze společných prostor obytného domu na ul. Rožnovské ve Frenštátě pod Radhoštěm. Majitelce tak odcizením způsobil sedmitisícovou škodu. Pachatelem krádeže je 35letý muž z Frenštátu pod Radhoštěm, který se policistům pod tíhou důkazů ke krádeži doznal. Nicméně kolo již majitelce nevrátí, jelikož jej prodal. Policisté muže prověřují také z další majetkové trestné činnosti.

 

Řidič škodovky nedal motorkáři přednost

NOVOJIČÍNSKO – Další letošní nehoda motorkáře na Novojičínsku skončila jen lehkým zraněním. Nehoda se stala ve středu 31. července před polednem v Kopřivnici. Osmdesátiletý řidič vozidla Škoda 120 jel po vedlejší komunikaci ke křižovatce ulic Příčná a Obránců Míru. Při odbočování vlevo přehlédl a následně ohrozil jedoucí po hlavní silnici motocykl. Z důvodu vytvoření náhlé překážky, a aby nedošlo ke střetu, započal 42letý řidič motocyklu prudce brzdit a následně upadl na komunikaci. Pádem si způsobil poranění dolní končetiny. Na motocyklu došlo pádem na zem k poškození zpětného zrcátka, řidítek, stupačky, výfuku a plastové kapotáže u sedadla. Předběžná škoda byla majitelem motocyklu vyčíslena na deset tisíc korun. Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen dechovou zkouškou.

 

Výzva svědkům nehody u Ráztoky v Trojanovicích

Novojičínští dopravní policisté přivítají informace od svědků dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek 1. srpna okolo poledne u parkoviště v části Ráztoka v Trojanovicích. V tomto čase mělo dojít ke střetu motocyklu Yamaha YBR 125 a vozidla Volkswagen Jetta. Při střetu byl zraněn mladý (21) motocyklista, kterého převezla sanitka k ošetření do novojičínské nemocnice.  Veškeré informace k nehodě přijmou policisté na lince 158 nebo přímo novojičínští dopravní policisté na tel. čísle 974 735 251.

 

Mladý motocyklista skončil ve svodidlech

V sobotu 27. července v 2.30 hodin došlo k havárii mladého řidiče motocyklu. Sedmnáctiletý motocyklista jel z centra Frenštátu pod Radhoštěm na Kopanou. Před pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost, přejel do protisměru a následně motocykl skončil zaklíněný ve svodidlech. Motocyklista po nárazu přeletěl přes motocykl i svodidla a zřítil se do koryta Lánského potoka, kde byl nalezen mužem, který přivolal záchranáře a policisty. Mladíka převezla sanitka do novojičínské nemocnice, kde byl hospitalizován a odebrán také vzorek krve na zjištění možné přítomnosti návykových látek. Případem se dále zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Novém Jičíně.

 

Opilý havaroval do rodinného domu

Krátce před pátou hodinou odpoledne v neděli 28. července došlo v Příboru k dopravní nehodě. Čtyřiadvacetiletý řidič jel s vozidlem Fiat po ulici Vrchlického. Při zatáčení vpravo nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Poté s vozidlem přejel do protisměru, kde narazil do stěny domu. Dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu. Nejdříve nadýchal 1,79 promile alkoholu a následná zkouška měla hodnotu 1,74 promile alkoholu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal lékařské vyšetření. Ke zranění osob nedošlo. Policisté muži zakázali další jízdu a nyní je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Cyklistka narazila do vozidla 

V pondělí 29. července krátce před třetí hodinou odpoledne v Novém Jičíně došlo k dopravní nehodě mezi cyklistou a osobním vozidlem. Čtyřiadvacetiletá cyklista jedoucí po chodníku ke garážím na ulici K archívu z dosud nezjištěných příčin nedala přednost jedoucímu osobnímu vozidlu a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěla mladá cyklista lehká zranění. Alkohol u řidiče vozidla a cyklisty byl vyloučen dechovou zkouškou. Předběžná škoda na vozidle a jízdním kole činí 15 tisíc korun.

 

Na křižovatce nedal přednost

Ve středu 31. července došlo na křižovatce silnice I/58 na obce Vlčovice a Tichá k dopravní nehodě, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn. Čtyřiasedmadesátiletý řidič jel s vozidlem Peugeot 206 od místní pily ke křižovatce, kde hodlal pokračovat na obec Tichá. Řidič peugeotu přehlédl z levé strany po hlavní silnici přijíždějícího vozidla Citroen Xsara, které jelo od Vlčovic na Frenštát pod Radhoštěm. Následně došlo ke střetu vozidel. Ke zranění osob nedošlo. Dechově zkoušky u řidičů byly negativní. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena přes sedmdesát tisíc korun.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice