20. 3. 2018

Využil nestřeženého okamžiku

Také v letošním roce prověřují policisté v Moravskoslezském kraji případy majetkové kriminality. Mezi ně patří i krádež věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě.

Ostravským policistům na začátku tohoto týdne oznámila čtyřiačtyřicetiletá žena, že byla okradena. Prověřováním okolností události bylo zjištěno, že dosud neznámý pachatel měl využít příležitosti a poškozené z uzavřené kabelky, kterou měla na rameni odcizit mobilní telefon. Skutku se měl dopustit v nestřeženém okamžiku, v prostředku hromadné dopravy osob. Svým jednáním měl ženě způsobit škodu ve výši několik tisíc korun. Za přečin krádež mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Moravskoslezští policisté se v rámci svých preventivních aktivit zaměřují i na prevenci majetkové trestné činnosti. Zmínit můžeme informační kampaň „KDO S KOHO“. Jejím cílem je apelovat na veřejnost, aby dbala základních zásad bezpečného chování při nakupování (krádeže věcí z nákupního vozíku a z prostoru řidiče či spolujezdce v době, kdy ukládáte nákup do kufru vozidla). V loňském roce byla kampaň inovována o další četnou situaci. Tou jsou krádeže věcí v prostředcích hromadné dopravy. „Kapsáři“ využívají tlačenic i nepozornosti a samotná krádež věcí je otázkou okamžiku.

Jak se tedy chovat?

  • Mějte své věci pod dohledem.
  • Neodkládejte je (zejména kabelky, kufříky, apod.) do nákupních vozíků.
  • Peněženky, doklady a jiné cennosti noste ve vnitřních kapsách oděvu.
  • Neztrácejte přehled o dění kolem Vás a věnujte pozornost svému okolí.
  • Nenechávejte ve vozidle žádné věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice