20. 4. 2018

Smrtelná dopravní nehoda ul. Plzeňská

Dne 19. 4. 2018 v době kolem 19:45 hodin došlo na ul. Plzeňská v Ostravě-Zábřehu, ve směru jízdy od ulice Výškovické k ulici U koupaliště k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vozidlem a dvěma chodci. Chodci se pohybovali po pozemní komunikaci pravděpodobně v místě přechodu pro chodce, kdy mělo dojít v levém jízdním pruhu ke střetu s vozidlem. Při střetu utrpěla třicetiletá žena poranění, kterým na místě podlehla. Devětadvacetiletý muž utrpěl zranění, jejichž doba léčení zjevně přesáhne dobu šesti týdnů. Odborné měření na přítomnost alkoholu v dechu u devatenáctiletého řidiče vozidla bylo provedeno s  negativním výsledkem, stejně jako test na návykové látky. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě uplatněna. Policejní komisař v dané věci zahájil úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečin usmrcení z nedbalosti. V případě, že bude řidič uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na šest let. K objasnění skutku bude přibrán také znalec s oblasti silniční dopravy. Předmětem dalšího prověřování je také skutečnost, který z chodců se měl pohybovat na kolečkových bruslích. Doprava byla na místě plně obnovena ve 22:45 hodin.

Tímto žádáme případné svědky, kteří mohou přispět k objasnění skutkového děje dopravní nehody a s policií do současné doby nekomunikovali, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 726 272. Především se jedná o osádku vozidla tmavě zelené barvy, tovární zn. Volvo, které v době nehody mělo místem projíždět v pravém jízdním pruhu.

 

Vězeň na útěku: Pavel Chabičovský, 52 let z Ostravy

Muž je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykává trest za předchozí majetkové delikty. Hledaný se vzdálil ze střeženého pracoviště ve Vratimově. Naposled byl spatřen dne 20. 4. 2018 v době kolem 11:35 hodin. Popis osoby: zdánlivé stáří kolem 55 let, hubené postavy, krátkých prošedivělých vlasů, oči světlé barvy. Oblečen byl do tmavých (černých) pracovních kalhot a trika s bílými nápisy na zádech a na hrudi, obut byl do černých pracovních bot. Hledaný je nyní podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě, že bude uznán vinným, mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Policie tímto žádá veřejnost o jakékoliv informace vedoucí k nalezení hledané osoby. Kontaktovat nás můžete na kterékoliv služebně Policie České republiky, nebo na bezplatné telefonní lince 158 nebo 112. Za pomoc a informace předem děkujeme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice