23. 4. 2018

Ujížděl policejní hlídce

V nedělních dopoledních hodinách chtěli policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně na ulici Hřbitovní provést silniční kontrolu vozidla Volkswagen Golf. Řidič však na pokyny k zastavení nereagoval, sešlápl plyn a začal z místa ujíždět. Hlídka vozidlo pronásledovala po ulicích Slezská, Šturzova, Beskydská, Žilinská, Revoluční až ke sportovnímu hřišti v Bludovicích. Zde se podařilo policistům vozidlo předjet a následně řidiči znemožnit další jízdu. Ujíždějící řidič poté skončil za použití donucovacích prostředků v policejních poutech. Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Nového Jičína, který má v současné době uložen zákaz řízení. To však nebyl jediný důvod, kvůli kterému muž policistům ujížděl. Během dechové zkoušky mu byla naměřena hodnota přesahující půl promile alkoholu v dechu a provedený orientační test na přítomnost návykových látek byl pozitivní na Amfetaminy.    

 

 

Zranění řidiče

Ostravští policisté pátrají po neznámém, který zranil řidiče autobusu. Ke skutku došlo v době od 20.30 hodin do 20.40 hodin dne 22. 4. 2018 v Ostravě na Rudné ulici (zastávka Ocelářská, směr Ostrava-Hrabůvka). Řidič a neznámý měli nejprve komunikovat, podezřelý měl být vyzván k vystoupení z autobusu linky číslo 50. Muž neměl mít platnou jízdenku. Situace měla gradovat v atak, podezřelý měl řidiče zranit nezjištěným předmětem. Poškozený dojel na další zastávku, kde zjistil krvácení a událost oznámil. Oběť byla ošetřena lékařem, doba léčení způsobeného zranění není dosud specifikována.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Žádáme svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoli informace, aby tak učinili na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

Mobil koupený přes inzerát nemá

Novojičínští policisté zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu podvodu. Neznámý pachatel měl na internetovém portálu prostřednictvím inzerátu nabízet k prodeji mobilní telefon. Na nabídku reagovala počátkem dubna 15letá dívka z Novojičínska, která prodávajícímu odeslala téměř 10 000 korun. Do současně doby dívka zaplacený mobilní telefon neobdržela a inzerující osoba je nekontaktní. Za uvedené jednání stanoví trestní zákoník trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice