24. 4. 2018

Za volantem třináctiletý

Třináctiletý chlapec usedl za volant motorového vozidla zn. Škoda dne 19. 4. 2018 v Ostravě. Policisté oddělení hlídkové služby prováděli kontrolu automobilu krátce po 19.45 hodině. Ve vozidle spolu s řidičem byla další osádka, čtyři osoby ve věku od 13 let do 17 let. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro čin jinak trestný neoprávněné užívání cizí věci. Za jakých okolností se měl nezletilý automobilu zmocnit, i nadále prověřují ostravští policisté. Podezřelý využil svého práva a k věci nevypovídal. V uplynulých měsících jsem vás informovala o dalším nezletilém či mladistvých řidičích v Ostravě, původní (tedy aktuální k danému datu) TZ níže kurzívou.

 

Pětkrát nerespektoval zákaz řízení, ještě měl pozitivní test na návykové látky

V pondělí 23. dubna 2018 krátce po 17 hodině byl v Kopřivnici na ulici Osvoboditelů zastaven a kontrolován osmadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Renault. Při dalším prověřování kopřivničtí policisté zjistili, že tento muž má již pětkrát uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to pro všechny skupiny řidičského oprávnění.

To však ještě nebylo vše, policisté u muže provedli také testy na alkohol a na přítomnost návykové látky, přičemž test na přítomnost návykové látky byl pozitivní. Muž se následně dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Podle ustanovení trestního zákoníku hrozí pachateli trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí trest odnětí až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice