20. 7. 2012

Setnuli strom, kde hnízdil Orel mořský

Prověřujeme případ neoprávněné těžby dřevní hmoty a její krádeže, ke které došlo v období od 10 do 12. července v katastru obce Hladké Životice. Pachatel odcizením dřevní hmoty způsobil poškozenému vlastníkovi škodu ve výši 15 tisíc korun. (sedm kusů smrků, čtyři kusy lípy, dva kusy topolů a jeden kus olše a dále poškodil lesní technikou čtyři kusy stromů a 0,04 ha dubové a olšové kultury ve věku 5 let). Na jednom z pokácených stromů bylo již prázdné hnízdo Orla mořského.  Na základě oznámení ochranářů přírody, kteří výskyt tohoto orla monitorují, jsme rozšířili právní kvalifikaci také o trestný čin poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Pachateli za toto jednání hrozí pětiletý trest odnětí svobody. (§294 odst.3 písm.(a Tr. zákona) poškození … ptačí oblasti…., tak že zanikne….. ). Jednalo se o jednu z mála lokalit na území ČR.

 

Betonu se nedočkali

V průběhu noci ze 17. na 18. července vnikl zloděj do oploceného areálu firmy v Suchdole nad Odrou. Ze zaparkovaných nákladních vozidel, sloužících k rozvozu betonu, odčerpal 810 litrů motorové nafty. Vlastníkům vozidel tak způsobil celkovou škodu včetně poškození palivových nádrží přesahující 40 tisíc korun. Událost prověřují novojičínští policisté s podezřením ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci.

 

Dva odcizené motocykly z garáží a auto ze zahrady domu

Dva majitelé motocyklů přišli v době od 14. do 18. července o své stroje. Někdo se jim vloupal do garáží, a následně jim odcizil motocykl zn. Honda CR 125, červeno černé barvy a veterána zn. Jawa 250. Jedna krádež se stala v Kopřivnici na ul. Nádražní a druhá ve Vlčovicích.  Poškozeným majitelům vznikla škoda ve výši 75 tisíc korun. V obci Lichnov zmizela ze zahrady domu poškozené majitelce Škoda Octavia černé barvy. O vozidlo přišla v průběhu noci ze 17. na 18. července. Pachatel tak doposud užívá vozidlo bez jejího souhlasu v celkové škodě 350 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice