27. 7. 2012

Neznámý muži natankují benzin, nezaplatí a odjedou…

Před zhruba 2 měsíci jsem vás oslovila se žádostí o zveřejnění neznámého muže, kterého policisté potřebují ztotožnit. Jednalo se o případ nezaplacení natankovaných pohonných hmot. Informaci zveřejnila jen jedna redakce, které děkujeme. Policisté dosud ani  vlastním prověřováním nezjistili identitu muže (na zveřejněnou výzvu nikdo nereagoval). Nyní nastala v prověřování změna (právní kvalifikace), a proto se obracíme se žádostí o zveřejnění a žádostí o pomoc občanů opětovně.

Osoba č. 1: Policisté dálničního oddělení Ostrava prověřují v současné době čtyři případy, kdy měl neznámý muž podle dosud zjištěných informací natankovat pohonné hmoty a odjet od benzinové čerpací stanice bez zaplacení. První případ se stal 12. 4. 2012 v 18.40 hodin na čerpací stanici Benzina na 344,5 kilometru dálnice D1 (ve směru na Brno). Neznámý natankoval za 1 500 korun. Zřejmě stejný muž natankoval i 4. 5. 2012 ve 23.30 hodin na čerpací stanici Shell (318 kilometr D1 ve směru na Brno), škoda činí také 1 500 korun. Dvakrát zachytily kamery s největší pravděpodobností stejného muže, který přijel osobním vozidlem Audi Q7 tmavé barvy. Při dalších dvou následujících újezdech zachytily kamery zřejmě tohoto muže, avšak ve vozidle Citroёn Berlingo. Policisté dálničního oddělení provádějí šetření pro podezření z přečinu krádeže proti majetku a v této souvislosti se obrací na veřejnost, která by mohla pomoci při ztotožnění neznámého muže.

 Osoba č. 2: V této souvislosti žádáme i o zveřejnění druhého neznámého muže, který se podle dosud zjištěných informací mohl dopustit stejného jednání (avšak kvalifikovaného jako přestupek), které prověřují policisté dálničního oddělení Ostrava.

Policisté by uvítali jakékoli informace k osobám (a vozidlech) na fotografiích a videu. Občané mohou kontaktovat policisty dálničního oddělení Ostrava na telefonu 974 722 761, sdělit informace na bezplatné policejní lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice