20. 8. 2018

Policie hledá poškozenou

Ostravští policisté zahájili dne 23. července 2018 úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu krádež. Skutku se měl dopustit pachatel v době kolem 14:00 hodin na zastávce trolejbusu „Poliklinika“, ul. Sokolská třída v Moravské Ostravě, směr jízdy centrum, který využil nestřeženého okamžiku a v době, kdy poškozená nastupovala do trolejbusu linky č. 106, této strhl z krku řetízek a z místa utekl. Poškozená poté pokračovala v jízdě, aniž by věc oznámila na Policii České republiky.

Tímto žádáme poškozenou případné svědky, kteří s policií do současné doby nekomunikovali, nechť se přihlásí na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 726 797. Za případnou pomoc předem děkujeme.  

 

Nesmí řídit

Sdělení podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí si vyslechl 26letý muž. Ten je podezřelý, že ačkoliv mu byl uložen zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel (do dubna roku 2019), měl řídit osobní automobil zn. Ford Mondeo. Muže za volantem jedoucího vozu si všimli policisté oddělení hlídkové služby dnes 18. 8. 2018 kolem 3.20 hodin v Ostravě. Vůz hlídka zastavovala, přičemž automobil ford zezadu narazil do služebního vozu. V té době se již muž nacházel na zadním sedadle automobilu a za volantem seděla žena, která byla zprvu registrována jako spolujezdkyně. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že cestující si místa v automobilu měli vyměnit za jízdy. 

Osmnáctiletá žena je tak podezřelá z přestupkového jednání, muž z trestného činu. Pachateli skutku maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Muž též odmítl provedení orientační zkoušky k detekci ovlivnění drogami (omamnými a psychotropními látkami).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice