21. 8. 2018

Podvodem přišel o 40 tisíc

Policisté z Nového Jičína se od včerejšího dne zabývají přečinem podvodu. Pětasedmdesátiletý senior měl během října a listopadu loňského roku předat osmatřicetiletému muži více jak 40 tisíc korun za účelem provedení kamenických prací a rekonstrukce rodinného hrobu. I přes opakované urgence, však muž do současné doby tyto práce nevykonal a finanční částku seniorovi nevrátil. Muži, který se měl podvodu dopustit, nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté v této souvislosti upozorňují občany, aby byli opatrní a vždy si ověřili, komu svěřují své finanční prostředky a využívali ověřené poskytovatele služeb.  

 

Pachatel využil okamžiku

O tom, že stačí okamžik a člověk může přijít o své věci, když si je řádně nezabezpečí, se během pondělního dne přesvědčil čtyřiatřicetiletý muž z Oder. Ten ve chvíli, kdy odnášel nákup do prvního patra bytového domu, neuzamkl své vozidlo, čehož měl využit dosud neznámý lapka. Stačilo pouhých pár minut a pachatel měl poškozenému muži z neuzamčeného vozidla odcizit mobilní telefon, tablet a platební kartu. Celková škoda byla vyčíslena na více jak šest tisíc korun. Pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

Krádež ve fitness centru

Terčem dosud neznámého pachatele se v uplynulých dnech mělo stát jedno z fitness center na Novojičínsku. Pachatel se pravděpodobně schoval na toaletách v pánských šatnách, kde vyčkal na chvíli, až v šatně nikdo nebude. Následně za použití násilí vnikl do dvou šatních skříněk, kdy z jedné odcizil peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí. Pachatel se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice