20. 9. 2018

Krádež součástek za téměř 450 tisíc

Policisté z obvodního oddělení v Příboře prověřují krádež součástek z nákladních vozidel a traktoru. Ke krádeži došlo na stavbě dálnice D48 v katastru Příbora a Libhoště, a to v době od 12. do 17. září 2018. Dosud neznámý pachatel ze dvou nákladních vozidel a traktoru demontoval hnací kloubovou hřídel, unášeč diferenciálu, hydraulický píst, převodovku a náhonovou hřídel přední nápravy. Tímto jednáním poškozeným společnostem způsobil škodu za téměř 450 tisíc korun. Případ je šetřen pro podezření z trestného činu krádeže, kde trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na pět let.

Příborští policisté po dosud neznámém pachateli a odcizených věcech intenzivně pátrají. V této souvislosti žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 974 735 751 popřípadě na linku 158.

 

Tragická nehoda

Ostravští policisté prověřují okolnosti tragické dopravní nehody. K události došlo 19. 9. 2018 krátce před 18.30 hodinou v Ostravě. Pětašedesátiletý řidič vozu zn. Chevrolet pravděpodobně přehlédl vozovku přecházejícího 79letého chodce. Při střetu s vozem utrpěl chodec zranění, kterým podlehl. Policisté provedli ohledání místa činu, topografickou i fotografickou dokumentaci. Řidič nebyl ovlivněn alkoholem. Blízkým zesnulého sdělil tragickou informaci krizový intervent. K objasnění okolností události zahájil komisař úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

 

Hudební nástroje

Ostravští policisté prověřují okolnosti skutku, ke kterému došlo v blíže nespecifikované době od 21.30 hodin dne 17. 9. 2018 do 10.00 hodin dne 18. 9. 2018 v Moravské Ostravě. Zatím nezjištěný pachatel se zmocnil v místě zaparkovaného vozu zn. Mercedes-Benz a odcizil další majetek poškozených, umístěný v automobilu. Konkrétněji se jednalo o hudební nástroje (např. kytary), mikrofon, mixážní pult, ale také ošacení či notebook. Celková škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce, jež přesáhla 600 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). K objasnění okolností události zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin krádež a neoprávněné užívání cizí věci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice