21. 10. 2016

Mikrospánky – přeražený a naražený betonový sloup

Ve čtvrtek 20.10.2016 vyjížděli novojičínští dopravní policisté k 11 dopravním nehodám, byť některé z nich vypadaly hrozivě, ke ztrátám na lidských životech nedošlo. Tři z nich se staly ve stejném čase pár minut po obědě. 

Na takřka rovném přehledném úseku bez většího provozu ve výjezdu z obce Mořkov do Veřovic nezvládl 27letý řidič krátce po 12 hodině řízení a v mikrospánku sjel ze silnice na pole. Ani vodou rozbředlá zem nezabránila tomu, aby řidič netrefil samostatný betonový sloup elektrického vedení. Ten se nárazem přerazil a složil se na střechu auta. Hrozivě vypadající nehoda se nakonec obešla bez ztráty lidského života. Řidič utrpěl pouze lehké zranění. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

 usnul. přerazil sloup (1) usnul. přerazil sloup (3)usnul. přerazil sloup (4)

 

Další náraz do betonového sloupu zastavil usínajícího řidiče v dodávce v Bílovci – Staré Vsi. Takřka ve stejném čase po obědě vlivem mikrospánku přejel do protisměru 60letý řidič. Následně vjel do příkopu, přerazil zábradlí a levou přední částí se zastavil až o betonový sloup elektrického vedení. Také on utrpěl pouze lehká zranění.

narazil do sloupu (2) narazil do sloupu (3) narazil do sloupu (4)

 

Železný svitek vypadl z jedoucího kamionu

Nedostatečně zajištěný náklad vypadl z kamionu na chodník. V danou chvíli tam naštěstí nikdo neprocházel.

Ve Fulneku na tříramenné křižovatce ul. Nádražní a Jelení projížděl po 12 hodině 36letý řidič kamionu s uloženým nákladem na ložné ploše. Jednalo se o kovový svitek, který nedostatečným upevněním vypadl z plochy kamionu na obrubu a chodníkové těleso, které svou vahou poškodil. Následkem nezajištěného nákladu je uvolněná obruba, rozdrcený asfaltový povrch chodníku, poškozená plachta kamionu i částečné poškozený převážený svitek. Předběžně vyčíslená škoda přesáhla 100 tisíc korun.

vypadlý svitek, nezajištěný náklad (1) vypadlý svitek, nezajištěný náklad (2) vypadlý svitek, nezajištěný náklad (3) vypadlý svitek, nezajištěný náklad (5)

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice