20. 10. 2016

Vážná zranění chodců

Dnes 20. 10. 2016 jsme v ranních hodinách započali prověřovat okolnosti dvou závažných dopravních nehod, při kterých utrpěli chodci vážná poranění. K první nehodě došlo v Ostravě na Nádražní ulici krátce před 06.30 hodinou. Ze zatím zjištěných faktů vyplývá, že 72letý chodec šel po přechodu pro chodce. Muž byl zachycen vozem zn. Mercedes Benz Sprinter, řízeným 36letým řidičem. Chodec při střetu utrpěl vážná poranění, byl ošetřen záchranáři a převezen do nemocnice. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Přivítáme jakékoli informace případných svědků na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

K dalšímu zranění chodkyně došlo po 07.00 hodině v Třinci na Jablunkovské ulici. I v tomto případě měla 74letá žena užít k chůzi po komunikaci přechodu pro chodce, přičemž z dosud nezjištěných příčin došlo ke střetu s vozidlem zn. Volvo, řízeným 37letým mužem. Žena utrpěla poranění, které si rovněž vyžádalo ošetření a následný transport do nemocnice. V současnosti lze předpokládat dobu léčení způsobeného zranění v řádech týdnů.

 

K nehodě osobního vozu zn. VW došlo dnes kolem 04.30 hodin ve Slezské Ostravě. Pětačtyřicetiletý řidič zřejmě na mokrém povrchu vozovky nezvládl řízení a narazil do před ním jedoucího trolejbusu, který řídil 50letý muž. Orientační dechová zkouška mladšího řidiče vykázala pozitivní hodnotu zhruba dvě promile alkoholu. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Při události nedošlo ke zranění osob.

 

Vzhledem k aktuálním povětrnostním vlivům (nyní často déšť, mlhy, v blížícím se zimním období i sněžení) lze opětovně při chůzi po komunikacích v době snížené viditelnosti doporučit reflexní označení.

 

Snažil se ujet policistům

V Bělotíně překročil povolenou rychlost, v Odrách po dopravní nehodě zastavil na benzínové čerpací stanici. Nadýchal přes 2 promile. Za opilým 49letým řidičem jeli policisté z Bělotína až do Oder. Původně se jej snažili zastavit pro překročení povolené rychlosti. Řidič však nereflektoval na znamení policistů k zastavení. Krátce před 18 hodinou v Odrách na ul. Hranické, nezvládl řízení, vjel protisměrně na kruhový objezd a pravou přední částí najel na jeho střední část. Narazil do dopravního značení a dále pokračoval v protisměru výjezdem na Odry. S nabouranou přední částí vozidla a proraženými pneumatikami zastavil na vjezdu k benzínové čerpací stanici. Provedenou dechovou zkouškou u něj řidiči zjistili přes 2 promile alkoholu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz, osvědčení od vozidla a zakázali mu další jízdu. Obhajobou svého jednání uvedl, že pospíchal do práce. Nyní je podezřelý, že ve stavu vylučujícím způsobilost vlivem návykové látky vykonával činnost, u které mohl ohrozit život nebo zdraví lidí s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Přehlédl cyklistku

Stál u krajnice, když se rozjel, přehlédl cyklistku, ta s těžkým zraněním skončila v nemocnici. O tom, že je třeba být velmi obezřetný na silnici, se přesvědčil jak 37letý řidič, tak i 65letá cyklistka. Samotný řidič vozidla VW Passat při vyjíždění od krajnice přehlédl v podvečer 18. října na ul. Msgr. Šrámka v Novém Jičíně jedoucí cyklistku. Svou levou přední částí automobilu jí srazil na zem. Žena utrpěla zranění, které i vyžádalo lékařské ošetření s předpokládanou dobou minimálně 6 týdnů. Přivolaní novojičínští dopravní policisté vyšetřují tuto dopravní nehodu s podezřením ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.  

 

boural s alkoholem (1) boural s alkoholem (2) boural s alkoholem (3)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice