21. 2. 2011

Trestní stíhání i ztráta zaměstnání

Z přečinu krádeže sdělili novojičínští policisté obvinění 45letému zaměstnanci firmy, který odcizil z výrobní haly podniku v Novém Jičíně součástky. Zaměstnanec firmy se policistům doznal a odcizené součástky v hodnotě téměř 20tisíc korun jim vydal.

Za provedenou krádež mu hrozí trest odnětí svobody v délce až dva roky. To zda zůstane i nadále zaměstnancem u firmy je nyní věcí vedení podniku.

 

Kradl ve školce

Muže ve věku 34let z Kopřivnice, zadrželi policisté přímo v objektu školky, kterou vykrádal.

Vypáčil okno, rozbíjel zařízení a hledal, co by mohl odcizit.

Zadržený zloděj si prostě nedal říct. Jak policisté později zjistili, soud mu uložil za předcházející trestnou činnost podmíněný trest odnětí svobody v délce dvou let a 10 měsíců s odkladem a dohledem na 5 let. Vstřícnost soudu tak okamžitě proměnil ve vazební stíhání.

Nyní mu hrozí trest odnětí svobody v délce 5 let.

 

Sprejer zadržen

Kopřivničtí městští policisté zadrželi v sobotu, 21letého muže, se sprejem v ruce, který právě stříkal nápisy na omítky garáží. Následně jej předali Kopřivnickým policistům k zadokumentování celé události. Červeným sprejem značkoval dosažené teritorium jako kocour. Nápisy MINS označil hned tři garáže. Policisté nyní zjišťují další poškozené majitele nemovitostí, které poškodil. Škoda způsobena takovým jednáním dosahuje několika desítek tisíc korun.

Za přečin poškozování cizí věci hrozí trest odnětí svobody v délce jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice