22. 2. 2011

Dopravní nehody se zvěří

 Od začátku letošního roku prověřovali novojičínští policisté už 14 dopravních nehod způsobených zvěří.

Vzniklé škody na motorových vozidlech dosahují v řádu několik desítek až stovek tisíc korun. Vozidla jsou mnohdy natolik poškozená, že se musí odtáhnout. Proražené chladiče, rozbitá čelní skla a světlomety, poškozená kapota, ale také zničené nápravy, případně stržením vozidla jeho celkové zničení, ale také zranění osob. Toto jsou nejčastější důsledky srážky se zvěří.

Ve většině případů byla sražená zvěř po nehodě natolik zraněná, že uhynula, nebo jí bylo nutno utratit. Ve dvanácti případech uhynuly srny, jedenkrát divoké prase a jednou liška. 

Dopravní policisté po přivolání na místo nehody zaznamenají její průběh a následek na protokol o dopravní nehodě zaviněné zvěří. Následně vyrozumí místně příslušné myslivecké sdružení k zajištění uhynulé zvěře. V případě, že účastník dopravní nehody uhynulou zvěř neodevzdá a nechá si jí pro vlastní potřebu, dopustí se přečinu krádeže.

 

Lhal policistům i soudu

Včerejšího dne zahájili novojičínští policisté úkony trestního řízení proti podezřelému 20letému muži z Novojičínska, s podezřením ze spáchání přečinu křivé výpovědi.

Nejdříve policistům v průběhu vyšetřování trestné činnosti a naposledy v polovině ledna během hlavního líčení, uváděl před soudem jako svědek opakovaně nepravdu, která měla podstatný vliv na rozhodnutí soudu. Ačkoli byl opakovaně poučen o možnosti si svou křivou výpovědí přivodit trestní stíhání přesto tak učinil.   

Za křivou výpověď mu může soud uložit trest odnětí svobody v délce 6 měsíců až 3 let nebo zákaz činnosti.


Dopravní nehoda

Kopřivnice za průmyslovou zónou ve směru od Kopřivnice do Vlčovic.

Dne 17. února 2011 kolem 23 hodiny narazil řidič os. vozidla do stromu. Hrůzně vypadající dopravní nehoda skončila bez lidských ztrát. Nikdo nebyl zraněn, pouze totálně zničené vozidlo.

Řidič osobního vozidla zn. Škoda Fabia nevěnoval dostatečně pozornost silničnímu provozu, a v levotočivé zatáčce sjel mimo vozovku a následně narazil do stromu.  Policisté dechovou zkouškou vyloučili, že by řidič před jízdou požil alkohol. 

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice