21. 2. 2017

Spal v garáži a málem uhořel

V pondělí 20. února v brzkých ranních hodinách přijali policisté obvodního oddělení v Příboře oznámení o požáru garáže. Šetřením na místě bylo zjištěno, že v garáži měl přespávat padesátiletý muž z Novojičínska, který se doma nepohodl s družkou. Ten si v garáži přitápěl nastartovaným osobním vozidlem a po probuzení zjistil, že garáž i s vozidlem hoří. Poškozením vozidla a garáže byla způsobena škoda převyšující 100 tisíc korun. Vyšetřovatel hasičů HZS Nový Jičín na místě určil jako možnou příčinu vzniku požáru nedbalost a celou věc si ponechal ve své kompetenci.

 

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v pondělí 20. února v ranních hodinách, u dopravní nehody osobního vozidla ve Frenštátě pod Radhoštěm. Po osmé hodině byla operátorům nahlášena havárie automobilu, který měl narazit do stromu. Na místo ihned vyjely dvě pozemní posádky zdravotnické záchranné služby z nedalekého stanoviště. Ke vzletu byl následně povolán také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Ve vozidle po nehodě zůstala dvaapadesátiletá žena, která byla v bezvědomí, v průběhu zásahu však byla již se záchranáři v kontaktu. Utrpěla poranění hlavy, zasahující lékaři nemohli vyloučit také další zranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka vrtulníkem transportována do ostravské Fakultní nemocnice. V automobilu cestoval také pětiletý chlapec. Ten byl při vědomí, bez známek vnějších poranění. Vzhledem k mechanismu nehody jej však záchranáři transportovali k dalšímu vyšetření do nemocnice v Novém Jičíně.

Foto: ZZS MSK

 

Přeprava marihuany

Téměř sedm kilogramů sušené marihuany, to je záchyt ostravských celníků. V závěru minulého týdne prováděla hlídka Mobilního dohledu Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj rutinní kontrolu se zaměřením na přepravu, skladování a prodej vybraných výrobků. Celníci při své kontrolní činnosti, kterou prováděli v obci Petrovice u Karviné – Závada, na parkovišti v blízkosti hraničního přechodu, sledovali dvě podezřelá vozidla a dvě osoby. Jednalo se o vozidlo Ford polské imatrikulace a Opel české imatrikulace. Po chvíli k těmto osobám přijelo vozidlo s polskou registrační značkou a řidič ze zavazadlového prostoru vytáhl černý kufr, který přemístil do vozidla Ford. Hlídka pojala podezření, že by zde mohlo docházet k nelegálnímu obchodování s neznačnými tabákovými výrobky, proto jela provést kontrolu vozidel. Jakmile osoby na parkovišti spatřily hlídku celní správy, snažily se rychle ujet. Polský řidič vozidla Ford byl dotázán, zda přepravuje nějaké vybrané výrobky (tabákové výrobky, alkohol…) nebo OPL (omamné a psychotropní látky). Odpověď zněla, „ne“. Celníci tedy přistoupili ke kontrole, kdy ze zavazadlového prostoru vytáhli černý kufr a plátěný vak. V nich se nacházela zelená rostlinná sušina s charakteristickým zápachem marihuany. Na místě byl proveden orientační test na OPL, který detekoval marihuanu. Jednalo se o téměř sedm kilogramů této látky v hodnotě necelých 700 000 korun. Řidič tvrdil, že marihuana není jeho a zboží mu do kufru naložil nějaký neznámý muž, který poté ujel do Polska. Zboží bylo zajištěno a celý případ byl předán oddělení celní protidrogové jednotky k dalšímu šetření.

 

Využil příležitosti

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti krádeže, ke které došlo 18. 2. 2017 kolem 2 hodiny v Moravské Ostravě (poškozený učinil oznámení o věci dne 20. 2. 2017). 39letý muž měl poblíž autobusové zastávky upadnout, přičemž se po pádu nemohl postavit. Pomoc poškozenému nabídl neznámý muž, který mu pomohl se zvednout o dojít k blízké zastávce. Muž ještě s poškozeným setrval, dotazoval se na jeho stav. Oběť již situaci řešila sama a muž místo opustil. Posléze oznamovatel zjistil zcizení peněženky s financemi a doklady. Škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 8 700 korun. Policisté nyní pátrají po muži, který poškozenému sic pomohl vstát, nicméně využil jeho nepozornosti při kritické chvíli a měl odcizit majetek. K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a neoprávněné užívání opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice