20. 2. 2017

Fulnečtí policisté odhalili varnu pervitinu

V prvním měsíci letošního roku odhalili policisté z obvodního oddělení Fulnek výrobce pervitinu. Následným šetřením byla kriminalisty zajištěna varna a osobní motorové vozidlo. Dva muži z Novojičínska ve věku šestatřicet a jednatřicet let se budou zpovídat z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. V lednu letošního roku policejní hlídka z Fulneku při prověřování protiprávního jednání šestatřicetiletého muže zjistila, že na místě se nacházejí látky k výrobě pervitinu a další předměty určené k nedovolené výrobě omamné nebo psychotropní látky, konkrétně k výrobě drogy pervitinu. Následně byla v domě kriminalisty z Nového Jičína provedena domovní prohlídka, při které byla zajištěna varna pervitinu a osobní motorové vozidlo. Na výrobě pervitinu se měl podílet i jednatřicetiletý muž, který v domě bydlel. Mužům hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Krádež

Ostravští policisté pátrají po zatím neznámém pachateli, který z 15. 2. 2017 na 16. 2. 2017 vnikl do jedné z  provozoven. Neznámý poškodil okno objektu v Ostravě a zmocnil se různých věcí (stříhacích strojků..). V objektu pachatel rovněž užil hasící přístroj. Škoda na majetku nebyla dosud specifikována. K objasnění věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

 

Výživné

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 34letého muže pro trestný čin zanedbání povinné výživy. Muž je podezřelý, že nepřispěl na výživné tří dětí a ženy. Povinnost vyplývá jak ze zákona, tak byla konkretizována rozsudkem soudu. Za období od září roku 2015 do poloviny října roku 2016 neměl muž přispět na výživné dětí v celkové výši 140 000 korun. Částkou vyšší než 33 000 korun muž neměl přispět na výživu ženy za období zhruba půl roku. Celkově tak předmětná částka přesáhla 173 000 korun.

 

Víc jak sto tisíc

O krádežích věcí z vozidel jsem vás informovala v uplynulém týdnu (konkrétně v úterý a čtvrtek, kdy jsem zaslala také obrazové záznamy událostí). Ostravský kriminalista sdělil podezření pro trestný čin krádeže 38letému muži. Hrozí mu tak trest odnětí svobody až na pět let. Muž je podezřelý, že dne 25. 1. 2017 kolem 9.50 hodin v Moravské Ostravě překonal uzamčení zaparkovaného vozu zn. Peugeot (i o této krádeži jsem vás informovala prostřednictvím TZ v závěru ledna). Muž měl pak z interiéru vozu odcizit zavazadlo poškozeného s finanční částkou přesahující 160 000 korun. Celková škoda na majetku byla vyčíslena ve výši přesahující 165 000 korun. Kriminalisté shromažďovali informace k podezřelé osobě, veškeré získané skutečnosti pak směřovaly právě k 38letému muži. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Muž se k činu doznal a uvedl, že většinu financí užil při hře na automatech. Dle jeho sdělení peníze prohrál.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice