21. 7. 2017

Chtěl vyloupit pokladničku veřejného WC

Neznámý výtržník se ze středy na čtvrtek pokusil v Odrách vloupat do pokladničky veřejného WC. Tuto pokladničku se snažil vypáčit, kdy při tomto poškodil euro zámek na mincovním panelu pokladničky, mincovní panel a z části vyhnul a poškrábal nerezové oplechování veřejného WC. I když se mu do pokladničky veřejného WC dostat nepodařilo, způsobil jejím poškozením škodu ve výši pět a půl tisíce korun. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu poškození cizí věci, za které mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Kamínkem rozbil okno

O tom, že i malý kamínek o rozměrech 1×1 centimetru dokáže rozbít skleněnou výplň okna, se přesvědčil třiašedesátiletý muž z Nového Jičína. Tomuto dosud neznámý pachatel během druhé poloviny minulého měsíce kamínek hodil do jednoho z plastových oken rodinného domu. Hozený kamínek nejprve poškodil na okně přidělanou síťku proti hmyzu a poté rozbil vnější tabuli trojité skleněné výplně okna. Věc byla nejprve šetřena jako přestupek proti majetku a po vyčíslení škody, která byla stanovena na více jak pět tisíc korun, byla v uplynulých dnech překvalifikována na trestný čin poškození cizí věci, za který může pachatel strávit až jeden rok za mřížemi.    

 

Colours a policie

V druhém festivalovém dni jsme započali prověřovat okolnosti dalších osmi trestných činů. Opět se jednalo o skutky majetkového charakteru, dominovaly krádeže. Ve dvou případech šlo o krádež věcí ze zaparkovaných vozidel návštěvníků festivalu, po rozbití skla automobilů. Způsobené škody se pohybují v řádech desítek tisíc korun. V dalších případech se jednalo například o krádež peněženky či mobilních telefonů ze zavazadel poškozených či krádež odložené kabelky. Neznámý pachatel využil spánku 22leté poškozené a odcizil jí na hrudi odložený telefon. Žena usnula na krátkou chvíli v parku. Po probuzení zjistila, že přístroj schází. Ke skutku došlo dne 20. 7. 2017 v době od 14.30 hodin do 14.40 hodin v Moravské Ostravě. Škoda na majetku byla specifikována v částce, jež přesáhla 5 500 korun. Kolem 6.00 hodin dne 20. 7. 2017 měli 36letá a 30letý návštěvník festivalu vylézt na lanové prolézačky. Předtím měli svá zavazadla odložit na hřišti u prolézaček. Pachatel se zmocnil kabelky poškozené. Spolu se zavazadlem odcizil mobilní telefon, klíče od vozidla a peníze. Škoda na majetku byla prvotně vyčíslena ve výši asi 27 000 korun (prvotní informace, neobjektivizováno znalcem).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice