24. 7. 2017

Snažil se zabránit hádce a přišel o zuby

Čtyřiatřicetiletý muž z Fulneku se v nedělních brzkých ranních hodinách snažil zabránit hádce a sám byl napaden. Tento muž si před jedním z Novojičínských barů všiml hádajícího se páru. Jelikož se obával, že daný spor skončí napadením, vstoupil mezi tento pár a snažil se situaci uklidnit. V danou chvíli jej však muž, který se se ženou hádal, udeřil pěstí do obličeje. Poškozený díky úderu přišel o dva zuby a musel vyhledat lékařské ošetření. Dosud neznámý pachatel se výše uvedeným jednáním dopustil přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví, za které může v případě dopadení strávit až tři roky za mřížemi. 

 

Svou matku připravil téměř o deset tisíc korun

Třiapadesátiletá žena z Příbora zjistila, že ji někdo z bankovního účtu od konce března do konce května letošního roku, za pomoci její platební karty, odcizil téměř deset tisíc korun. Poškozená celou věc oznámila v polovině června na místní policejní oddělení, kdy ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policistům se díky důkladnému šetření podařilo v uplynulých dnech zjistit, že pachatelem výše uvedené skutku je třicetiletý syn poškozené, který se následně k celé věci doznal. Svou matku o částku téměř deset tisíc korun připravil více jak patnácti výběry z bankomatů. Muži nyní hrozí trest odnětí svobody, až na dva roky.

 

Smrt v práci

K objasnění okolnosti události, ke které došlo dne 23. 7. 2017 (mezi 21.00 hodinou a 22.00 hodinou) v Ostravě, zahájil policejní komisař úkony trestního řízení pro přečin usmrcení z nedbalosti. 62letý muž měl při výkonu zaměstnání utrpět poranění, kterým podlehl. Ke sdělení tragické události blízkým zesnulého byl povolán policejní krizový intervent. Policisté provedli ohledání místa události, fotografickou dokumentaci. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého. Kriminalisté pokračují v objasnění skutečností, za kterých k tragické události došlo. Mimo jiné budou provedeny i výslechy.

 

Pád z kolotoče

Ostravští policisté prověřují okolnosti zranění 51letého muže. Dne 23. 7. 2017 po 17 hodině došlo v jedné z obcí na Ostravsku k pádu muže z kolotoče. Samotnému pádu muže mělo předcházet nerespektování apelů obsluhy atrakce a i přes uvedené se měl muž vyklánět a nevhodně ji rozhoupat, načež se měl uhodit do hlavy. V důsledku pádu pak utrpěl zranění, jež si vyžádalo ošetření lékařem a transport do nemocnice. Orientační dechová zkouška muže k detekci alkoholu byla pozitivní.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice