25. 7. 2017

Poškozená fasáda za 50 tisíc korun
Dosud neznámý pachatel, měl od začátku května letošního roku do včerejšího dne poškodit fasádu jednoho ze supermarketů na Novojičínsku. Na fasádu této budovy nastříkal a namaloval černou, modrou, bílou, hnědou a černou barvou různé nápisy a malůvky. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci, za který hrozí pachateli v případě dopadení až jeden rok za mřížemi. Způsobená škoda na poškozené fasádě byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

 

Dopustil se třech trestných činů
Hned třech trestných činů se dopustil doposud neznámý pachatel, který se v pondělních dopoledních hodinách vloupal v obci Mošnov, do zaparkovaného vozidla Volkswagen Passat. Na tomto vozidle nejprve rozbil skleněnou výplň předních dveří na straně spolujezdce a poté z něj odcizil peněženku, ve které se nacházely osobní doklady poškozeného, platební karty a finanční hotovost ve výši dva a půl tisíce korun. Daným jednáním se neznámý pachatel dopustil přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto trestné činy, kterými způsobil jednašedesátiletému muži škodu ve výši přes 18 tisíc korun, mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Poškozování
Ostravští policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo dne 22. 7. 2017 v době od 01.00 hodin do 02.00 hodin v Ostravě. Protiprávní jednání bylo širokého spektra, podezřelý měl vytrhnout okrasný stromek, na vozovku umístit betonový květináč. Pokračovat měl poškozením zaparkovaného vozu zn. Škoda, na automobil měl muž hodit kámen. Dále měl muž poškodit plachtu opláštěné kovové konstrukce. Způsobená škoda na majetku nebyla dosud specifikována.
Dle získaných informací byl po skutku zadržen 31letý muž. K objasnění okolnosti věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy poškození cizí věci a výtržnictví.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice