21. 8. 2017

Výzva policie – smrtelná dopravní nehoda motorkáře

Ostravští kriminalisté započali prověřování dopravní nehody, ke které došlo dnes v pondělí 11:42 hodin na ul. Bohumínská 151/172 v Ostravě. Účast na dopravní nehodě měla řidička ročník 1976 osobního motorového vozidla tovární zn. Hyundai a motocyklista ročník 1973, přičemž nevylučujeme, že ke kontaktu motorkáře mohlo dojít také s jinými motorovými vozidly. Motocyklista při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Příčina nehody je věcí dalšího prověřování. Uvítáme informace svědků, kteří mohou přispět k objasnění skutkového děje nehody, tito se mohou přihlásit na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo na bezplatné lince 158.

 

Dopravní nehoda na dálnici D1

V sobotu 18. srpna 2017 v době kolem 12:20 hodin došlo na dálnici D1, na 331 km v katastru obce Kujavy, ve směru jízdy na Ostravu k dopravní nehodě tří vozidel, z tohoto dvou nákladních a jednoho osobního vozidla tovární značky Opel. Při této nehodě došlo k úmrtí dvou osob jedoucích v osobním vozidle. Řidič osobního vozidla a jednoho nákladního byli transportování do lékařského zařízení. Zda nebyli ovlivnění alkoholem, nebylo možné na místě zjistit. Příčina nehody je věcí dalšího šetření. Na místo byl také povolán znalec k objasnění okolnosti nehody. Policisté na místě provedli topografickou a fotografickou dokumentaci. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení k prověření a objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin usmrcení v nedbalosti. Trestní zákoník na tento trestný čin pamatuje se sazbou trestu odnětí svobody až na deset let. Policisté tímto žádají případné svědky, kteří by mohli podat relevantní informace ke skutkovému ději dopravní nehody, nechť se přihlásí na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo na bezplatné lince 158. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

Vozík

Dosud nezjištěný pachatel odcizil dne 19. srpna 2017 v době kolem 13:10 hodin ve Slezské Ostravě přívěsný vozík včetně nákladu. Odstavený přívěsný vozík pachatel zapojil za nezjištěné vozidlo a s tímto odjel neznámo kde. Poškozené společnosti způsobil škodu odcizením, jak na přívěsném vozíku, tak také na elektrocentrále, která na něm byla naložena a také na dalším ručním nářadí. Tato škoda byla v současné době vyčíslena na částku přesahující pětačtyřicet tisíc korun. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Láhve

Ostravští policisté zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu že byl spáchán přečin krádež. Dosud nezjištěný pachatel odcizil v časných ranních hodinách v Ostravě – Michálkovicích celkem sedmnáct propanbutanových láhví s technickým plynem. Láhve byly uzamčeny v drátěné kleci, kde pachatel vnikl po překonání visacího zámku. Celkově byla poškozenému způsobena škoda odcizením větší než sedmnáct tisíc korun. Pachateli tohoto skutku hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice