24. 8. 2017

Nákup cigaret na cizí platební kartu se pachatelům nevyplatil

Oderským policistům se v uplynulých dnech podařilo dopadnout pachatele trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Koncem měsíce července letošního roku ztratil v obci Jeseník nad Odrou osmadvacetiletý muž svou peněženku, ve které měl uschovanou finanční hotovost, osobní doklady a navíc také dvě platební karty. Tuto peněženku našli dva muži, kteří si s jejím navrácením nelámali hlavu a prostřednictvím nalezených platebních karet, si každý z nich koupil balíček cigaret. Jeden z nich pak navíc nalezenou finanční hotovost použil k nákupu potravin. Když si muž uvědomil, že svou peněženku ztratil, rozhodl se své platební karty ihned zablokovat, přičemž zjistil, že už jej někdo předběhl a platební karty použil. Z tohoto důvodu celou událost nahlásil na policii. Po daném oznámení Oderští policisté provedli důkladné šetření, během kterého se jim podařilo získat od občanů důležité svědectví, které je dovedlo až ke skutečným pachatelům. Během prověřování se tito pachatelé policistům ke svému protiprávnímu jednání přiznali a nyní jim hrozí až dva roky za mřížemi.

 

Bezohledný pachatel

Během včerejšího dne osmašedesátiletý senior chodící o švédských holích upadl na ulici Žižkova v Novém Jičíně. V dané chvíli k němu přistoupil neznámý muž, který mu nabídl, že mu pomůže vstát. Senior tuto nabídku s vděčností přijal, to však ještě netušil, že údajný zachránce má úplně jiné úmysly. Ten mu totiž v okamžiku, kdy jej zvedal ze země, odcizil z kapsy mobilní telefon značky Samsung v hodnotě patnácti set korun. Toho si okradený všiml a marně pachatele žádal, aby mu jeho mobilní telefon vrátil.

Policisté po bezohledném pachateli, kterým se tímto dopustil trestného činu krádeže, intenzivně pátrají a v případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice