25. 8. 2017

Kopřivničtí policisté pátrají po trojici neznámých pachatelů.

 

Policisté pátrají po pachatelích fyzického napadení. K napadení došlo v úterý 22. srpna 2017 v době od 21.45 do 21.50 hodin v Kopřivnici na ulici Československé armády v místě u dřevěnému domku (bez č.p.), u kterého chodník vyúsťuje naproti házenkářskému hřišti. Neznámí pachatelé tam fyzicky napadli čtyřiapadesátiletého muže, který šel po chodníku s cyklostezkou od ulice Obránců míru za budovou Základní školy Milady Horákové směrem k sídlišti Sever. Napadení se měli dopustit tři muži, asi ve věku 18 až 22 let, z nichž jeden byl menší, asi 170 cm, zbylí dva byli vysocí asi 180 cm, hovořící česky, na sobě měli tmavé oblečení, dlouhé kalhoty s největší pravděpodobností šedé barvy, mikiny, nebo bundy tmavě modré, či černé s kapucemi, které měli při útoku na hlavě. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky tohoto incidentu.

 

Maření

Dne 23. srpna 2017 v dopoledních hodinách byl zastaven a kontrolován ostravskými policisty jednadvacetiletý řidič z Ostravy. Muži řídil osobní motorové vozidlo tovární zn. Audi, i přestože mu byl soudem vysloven zákaz činností spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Policisté v dané věci zahájili úkony trestní řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a muž si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl sdělení podezření z tohoto přečinu. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Pro stejný přečin byl již odsouzen za obdobné jednání čtyřicetiletý muž z Ostravy. Soudem mu byl uložen nepodmíněný výkon trestu odnětí svobody. Ačkoliv si byl této skutečnosti vědom, na výzvu k nastoupení trestu v první polovině měsíce června nereagoval a na své adrese se nezdržoval. S tím se však porubští policisté „nehodlali smířit“ a provedli operativní šetření k pobytu muže. Zjistili, že by se měl v současné době nacházet na jedené z ostravských ubytoven. Tam si také pro muže dne 24. srpna 2017 po půl noci došli. Odsouzený neskrýval při pohledu na policejní hlídku své překvapení. K nenastoupení do věznice uvedl, že se o termín nástupu nestaral. Nutno dodat, že za toto své „nejednání“ si může pobyt za mřížemi prodloužit až o tři roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice