28. 8. 2017

Nález protitankové pumy

Na Bílovecku byl v neděli oznámen nález válečné munice. Bílovečtí policisté v neděli 27. srpna 2017 přijali oznámení o nálezu munice v katastru obce Bílov. K nálezu byla vyslána policejní hlídka, která místo do příjezdu policejního pyrotechnika bezpečně zajistila. Přivolaný pyrotechnik potvrdil, že se jedná o munici z druhé světové války, konkrétně o leteckou protitankovou pumu vážící 50 kg. Pyrotechnik munici zajistil a odvezl k následné likvidaci. Při události nebyl nikdo zraněn a nebyla způsobená žádná škoda na majetku.

 

Odcizení věcí z vozidla

Neznámý pachatel odcizil z vozidla věci za více než 180 tisíc korun. Policisté z Fulneku přijali oznámení o vloupání do osobního vozidla tovární značky Škoda Superb. Vozidlo bylo odstavené v době od 12.15 hodin do 12.45 hodin dne 25. srpna 2017 na parkovišti u místního hřbitova ve Fulneku. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že pachatel rozbil sklo zadních pátých dveří a ze zavazadlového prostoru odcizil dva cestovní kufry, notebook, elektroniku, různé příslušenství k fotoaparátům a další osobní věci. Poškozením vozidla a odcizením věcí způsobil pachatel škodu přesahující částku 200 tisíc korun. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci. Pachateli za uvedené jednání hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Tímto žádáme každého, kdo by mohl k objasnění uvedeného případu přispět jakoukoliv informací, a to jak z místa činu nebo k případné nabídce prodeje uvedených věcí, aby své poznatky předal policistům na jejich služebně ve Fulneku, případně na telefonním čísle 974 735 721 či cestou telefonní linky číslo 158.

 

Šířil poplašnou zprávu

Ostravští policisté dne 26. srpna 2017 zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin šíření poplašné zprávy. Z uvedeného skutku je podezřelý třicetiletý muž z Ostravska. Ten měl v sobotu v ranních hodinách telefonicky oznámit, že do dvaceti minut bouchne bar v Ostravě. Muž byl však v krátké době vypátrán. Prohlídka předmětného baru žádné nebezpeční neodhalila. Podezřelý se ke skutku doznal. K motivu měl uvést, že nebyl spokojen s vyřízením jeho předchozího oznámení, které telefonicky učinil. Nutno dodat, že měřením na přítomnost alkoholu v dechu byla muži naměřena hodnota přesahující dvě promile. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice