21. 8. 2020

Krádež věcí z pozemku rodinného domu v Kopřivnici

V blíže neustanovené době mezi půlnocí a šestou hodinou ranní 19. srpna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hřbitovní v Kopřivnici přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů. Zde následně odcizil šest kusů volně odložených rybářských prutů, rybářský vak s potřebnými doklady k rybolovu, rybářský podběrák a šest kusů vidliček na rybářské pruty. Z neuzamčeného zde stojícího osobního motorového vozidla dále odcizil notebook značky Lenovo s příslušenstvím a dokumenty k automobilu. Dvěma poškozeným majitelům daného obydlí tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 34 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí a dokladů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu ve Studénce

Okolo dvanácté hodiny polední 19. srpna 2020 řídil 39letý muž z Jesenicka osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Zafira, a to ve směru od vlakového nádraží k výjezdu z obce Studénka, přičemž při průjezdu pravotočivou zatáčkou přejel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Hyundai i30, které řídila 41letá žena z Novojičínska. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stokorunách. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidičky negativně, pozitivní však bylo následné odborné měření dechovými zkouškami u 39letého muže s naměřenými hodnotami bezmála 2,9 promile alkoholu v dechu. Tento řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a ze strany novojičínských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Objasnění majetkové trestné činnosti dvou osob na Novojičínsku

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a k objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu krádeže a spáchání provinění z přečinu krádeže učiněných ve formě spolupachatelství, kterého se dopustil 18letý muž z Novojičínska a 16letý mladistvý muž z Ostravy.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, tak obě shora uvedené podezřelé osoby několik minut po dvacáté hodině večerní 13. srpna 2020 odcizili v jednom ze supermarketů na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína dvě láhve alkoholu v hodnotě 400 korun. Okolo šestnácté hodiny odpolední 17. srpna letošního roku společně odcizili v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Dukelské v Šenově u Nového Jičína dámský make-up v hodnotě téměř 200 korun. O den později, a to rovněž v odpoledních hodinách, odcizili ve stejné prodejně drogérie v obci Šenov u Nového Jičína tři pánské holicí strojky a dámský holicí strojek, vše v hodnotě 3 tisíce korun. Stejné trestné činnosti a tedy krádeže balení holicího strojku v hodnotě přes tisíc korun se dopustili v téže prodejně dopoledne 19. srpna tohoto roku. Chvíli před polednem stejného dne odcizili v prodejně s drogistickým zbožím na ulici 5. Května v Novém Jičíně pánský parfém v hodnotě 900 korun a z prodejních prostor supermarketu na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně dvě láhve alkoholu v celkové hodnotě 500 korun. Svým protiprávním jednáním majetkového charakteru tak způsobili různým poškozeným fyzickým a právnickým osobám celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 6 tisíc korun.

Po posledním spáchaném skutku byli oba výše uvedení muži zadrženi službu konající novojičínskou policejní hlídkou, a to nedaleko místa činu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že 16letý mladík je evidován v celostátním pátrání, poněvadž jako svěřenec výchovného ústavu mládeže se svévolně vzdálil, ač má rozsudkem Okresního soudu v Ostravě nařízenou ústavní péči. Po provedených procesních úkonech byla tato mladistvá osoba předána zpět vychovatelům příslušného výchovného ústavu. Celá záležitost a možná i další obdobná trestná činnost obou shora uvedených podezřelých mužů je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice