21. 9. 2020

Dny NATO

 

V rámci víkendové akce Dny NATO…, která se konala na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě, proběhlo ocenění zástupců Integrovaného záchranného systému a dalších institucí a složek. Nechyběli samozřejmě ani policisté. Oceněni byli za přispění ke zvládnutí koronavirové situace během letošního jarního nouzového stavu. Slavnostní části, jakožto významné součásti programu, se před polednem zúčastnili kromě jiných 1. místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a představitelé všech čtyř subjektů. Za policii byl přítomen první náměstek policejního prezidenta brig. gen. Martin Vondrášek, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brig. gen. Tomáš Kužel a náměstek ředitele pro vnější službu plk. Libor Schejok.

 

Jelikož organizátoři koncipovali akci letos vzhledem k aktuální situaci bez veřejnosti, diváci měli možnost sledovat tento slavnostní ceremoniál v televizi nebo na sociálních sítích. Nebyli tak ochuzeni o momenty, kdy k nastoupeným oceněným promluvili někteří hosté. Stejně tak o chvíle, kdy přítomných devět desítek policistů obdrželo pamětní odznaky. Mezi oceněnými byli zastoupeni policisté průřezem z celého krajského ředitelství. Poděkování za zvládnutí situace na jaře letošního roku, stejně tak aktuální situace, přináleží všem policistům, kteří stojí v první linii…

V rámci tohoto slavnostního aktu předal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák moravskoslezskému policejnímu řediteli brig. gen. Tomáši Kuželovi čestné uznání za mimořádné nasazení vzhledem ke Covid-19.

Zásahová jednotka v akci

Diváci měli dnes po poledni možnost vidět také činnost moravskoslezské zásahové jednotky. Policisté předvedli na ploše vskutku atraktivní dynamickou ukázku. Tématem byl zákrok proti nebezpečnému pachateli, který měl v úmyslu najet s vozidlem naloženým výbušninami do davu osob. Nedílnou součástí ukázky bylo například slaňování z vrtulníku a další činnost za podpory a využití speciální techniky, jako je již zmiňovaný vrtulník či útočná platforma. V ukázce nechyběla ani část, která divákům přiblížila činnost policejních pyrotechniků – ti na ploše zneškodnili munici. Byť nebyl celý zákrok „na ostro“, policisté předvedli naprosto profesionální práci tak, jako v reálu.

Opatření k dopravě a veřejnému pořádku

Oba dva dny lze za nás shrnout do jedné krátké věty – policisté neřešili žádnou mimořádnou událost a nezaznamenali ani komplikace v dopravě. S povděkem tedy konstatujeme, že veřejnost dbala informací, které byly s ohledem na aktuální situaci zveřejněny před akcí, a to jak z oblasti dopravy, tak veřejného pořádku.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice