21. 9. 2022

Odcizení pohonných hmot z nákladního automobilu na katastru Starého Jičína

V blíže nezjištěné době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 18. září a sedmou hodinou ranní 19. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Starý Jičín přečin krádeže tím, že v prostoru staveniště pozemní komunikace dálnice D48 po vypáčení víčka palivové nádrže odčerpal a takto odcizil ze zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Man celkem 200 litrů motorové nafty, čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 9 tisíc korun. Dále z tohoto automobilu demontoval a odcizil kardanovou hřídel mezi nápravou šestikolového vozu o délce dva metry a hmotnosti sto kilogramů v předběžné hodnotě 150 tisíc korun. Tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot a součástky nákladní soupravy, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež zboží v novojičínské provozovně má na svědomí místní muž

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže místnímu 21letému muži, neboť tento měl podle všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností okolo osmé hodiny ranní 18. září letošního roku odcizit v jednom ze supermarketů na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně zboží v celkové hodnotě 82 korun.

Různé druhy volně vystavených cukrovinek, čokolád a nealko nápojů si nejprve vložil do nákupního vozíku, se kterým zajel do místa provozovny, které není pod kamerovým dohledem, téměř vše si následně vložil do kapes svého svrchního oblečení, u pokladny zaplatil pouze jeden kus nealko nápoje a bez úhrady dalšího zboží se snažil z prodejny odejít. Při tomto byl zadržen všímavými pracovníky prodejny a následně byl předán službu konající policejní autohlídce z Obvodního oddělení v Novém Jičíně. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se obdobné trestné činnosti majetkového charakteru dopustil i v minulosti a byl rozsudkem Okresního soudu ve Vsetíně pravomocně odsouzen a potrestán k podmíněnému trestu odnětí svobody na dva roky, se zkušební dobou až do konce října roku 2024. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice