22. 9. 2022

Případ podvodného jednání prostřednictvím internetového portálu

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Hlučíně prověřují případ přečinu podvodu, přečinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a přečinu neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak v průběhu 19. září 2022 doposud neznámý pachatel z blíže neupřesněného místa zareagoval prostřednictvím celosvětové internetové sítě na inzerát, v němž 32letá žena z Hlučínska nabízela k prodeji dětské rifle za finanční částku ve výši 100 korun. Po projevení zájmu ze strany neznámé osoby byl výše uvedené ženě odeslán přes aplikaci Vinted.cz internetový odkaz na profil „Aneta Veselá“, přičemž podle instrukcí poškozená vyplnila číslo své platební karty, platnost této platební karty a CVV kód. Poté byla přesměrována zpět do svého internetového bankovnictví, kde zadala údaje ke svému bankovnímu účtu a použila i mobilní aplikaci George Klíč, kdy po chvíli zjistila, že z jejího účtu se někdo snaží neoprávněně převést finanční prostředky na cizí bankovní účet v celkové výši 198 tisíc korun. Vlivem okamžitého zásahu byly přesto poškozené ženě podvodným jednáním odcizeny finanční prostředky ve výši 49 a půl tisíce korun. Celá záležitost je nadále v gesci hlučínských policistů a opavských kriminalistů.

 

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek na dálnici D48 na Novojičínsku

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Příboře zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je důvodně podezřelý 44letý muž cizí státní příslušnosti. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž chvíli po půlnoci 21. září 2022 řídil v protisměru po dálnici D48, a to na katastru města Příbor ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín, osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 206. Přibližně po půl kilometru svůj automobil zastavil u svodidel a po chvíli byl zadržen okolo jedoucí policejní autohlídkou ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje. Při jízdě v protisměrném jízdním pruhu nedošlo k dopravní nehodě, ke zranění žádného účastníka silničního provozu ani ke škodě na majetku. Odbornými dechovými zkouškami bylo zjištěno, že shora uvedený 44letý muž je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,3 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. V daném automobilu se nacházela i další podnapilá osoba, a to 39letý spolujezdec, rovněž moldavské národnosti. Oba muži byli následně omezeni na osobní svobodě a byli umístěni do policejních cel k vystřízlivění a k následnému provedení dalších nutných procesních úkonů. Celá záležitost je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do bytu v bytovém domě na ulici Revoluční v Novém Jičíně objasněno

Mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou odpolední 19. září letošního roku došlo na ulici Revoluční v Novém Jičíně k přečinu porušování domovní svobody a k přečinu krádeže tím, že se tehdy neznámá osoba, po vypáčení dveří, vloupala do bytu poškozené 42leté ženy z Novojičínska, a to v jednom ze zdejších bytových domů, který prohledala a odcizila dámské nízké značkové sportovní boty, dámské vysoké plátěné boty, notebook, fén a řetízek ze žlutého kovu s přívěskem slona, vše v celkové hodnotě téměř 19 tisíc korun.

Touto trestnou činností majetkového charakteru se okamžitě zabývali policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně, kteří po dvou dnech intenzivního prošetřování a prověřování ustanovili osobu pachatele, kterou je 31letý muž z Nového Jičína. Ten se ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznal a vydal část odcizených věcí, jiné už stačil prodat náhodným osobám a takto získané finanční prostředky použil pro svou vlastní potřebu. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice