23. 9.2022

Dopravní nehoda silně podnapilé řidičky osobního automobilu na Novojičínsku

V těchto dnech policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci důvodného podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měla třicet minut po šestnácté hodině odpolední 20. září 2022 dopustit 39letá žena z Novojičínska. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak výše uvedená podezřelá žena v dané době řídila po silnici v katastru obce Hynčice na Novojičínsku osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia, a to po předchozím požití alkoholických nápojů. Při jízdě v opilosti (odborným měřením dechovými zkouškami jí byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,8 promile alkoholu v dechu) ve směru od obce Vražné k obci Vražné-Emauzy nezvládla řízení, přejela vlevo do protisměrného jízdního pruhu, sjela na přilehlou travnatou plochu a přední části automobilu narazila do kovového sloupku označující vodovodní řád a poté se zastavila až v travnatém příkopu. Při této dopravní nehodě utrpěla 39letá žena zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v novojičínském nemocničním zařízení, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách korun. Na výzvu se žena podrobila odběru biologického materiálu (krve) k přesnému určení množství alkoholu v jejím těle, řidičský průkaz jí zadržen nebyl, poněvadž jej nepředložila, bylo jí však zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Celá záležitost je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění případů majetkové trestné činnosti v Novém Jičíně

Policisté z novojičínského Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 28letému místnímu muži, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností měl v noční době z 12. na 13. září letošního roku, po předchozím vypáčení vstupních dveří, neoprávněně vniknout do jednoho z bytových domů na ulici Vrchlického v Novém Jičíně, společné prostory domu následně prohledat a z chodby odcizit volně odloženou pánskou značkovou obuv v hodnotě jednoho tisíce korun. Dále bylo zjištěno, že se již v nočních dobách v průběhu měsíce září tohoto roku pokusil několikráte vloupat i do jiných bytových domů na ulicích Vrchlického a Dlouhé v Novém Jičíně, kdy se mu toto nepodařilo, na zařízení vstupních dveřích však vždy způsobil hmotnou škodu na majetku ve výši do jednoho tisíce korun. Tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále v gesci novojičínských policistů a kriminalistů, kteří zjišťují i další obdobné protiprávní jednání a chování shora uvedeného 28letého muže.

 

Krádež dětské motokáry ze stavební unimobuňky na Novojičínsku

V blíže neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 21. září a čtrnáctou hodinou odpolední 22. září letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v prostoru odstavné plochy letiště Mošnov přečin krádeže tím, že se vloupal do unimobuňky stojící poblíž brány vedoucí na silnici spojující obce Albrechtičky a Petřvaldík, ze které odcizil dětskou motokáru bíločervenožluté barvy s čtyřtaktním motorem Honda, dále 20 kusů ochranných přileb různých velikostí a barev a finanční prostředky na hotovosti ve výši 500 korun v drobných mincích, čímž poškozené právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 40 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Studénce a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na studénecké policejní číslo 974 735 761 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Úspěšná pátrání po seniorech

V minulém týdnu proběhlo hned několik pátracích akcí po seniorech, kteří se ztratili v lesích při sběru hub. Celkem byly oznámeny čtyři takové případy, kdy byl následně ze strany místně příslušných obvodních oddělení realizován totožný počet pátracích akcí.

Tyto akce proběhly nedaleko obcí Ostrava, Třinec, Hradec nad Moravicí a Vyšní Lhoty. K úspěšnému vypátrání přispěla zejména včasná reakce policistů, ale také efektivní spolupráce s operačním střediskem , stejně jako dalšími kolegy.

A jak samotné pátrací akce probíhaly? Po vypátrání pohřešovaných osob a následnému poskytnutí případné první pomoci byly v rámci těchto akcí nejprve  provedeny opatření v místech jejich posledního výskytu a následně také v místech zjištěných na základě informací poskytnutých oznamovatelů a dalších osob. Za již zmíněným účelem byly v průběhu těchto pátracích akcí nasazeny veškeré dostupné síly a prostředky, a to včetně Letecké služby či jednotlivých kynologických oddělení.  Současně policisté průběžně navazovali telefonní kontakt s pohřešovanými což výrazně napomohlo k jejich vypátrání.

V této souvislosti apelujeme  na naše seniory, aby do přírody nevyráželi sami. Převážně  pak, pokud trpí vážnými zdravotními problémy či onemocněním. Seniorům, kteří se přece jen rozhodnou vyrazit do lesa samostatně, doporučujeme, aby o místě svého možného pohybu předem informovali své blízké, vzali si s sebou nabitý mobilní telefon a nezbytné množství pravidelně podávaných léků. V rámci případných potíží tak usnadní pátrání záchranným složkám.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice